$ DOLAR → Alış: 6,74 / Satış: 6,77
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

639 milyon liralık dolandırıcılık yaparken kaçan polis, yakalandı

639 milyon liralık dolandırıcılık yaparken kaçan polis, yakalandı
  • 20.03.2018
  • 607 kez okundu

Şırnak'ta Selahattin D. isimli polis, Beytüşşebap Mal Müdürlüğü'ne gönderilen 639 milyon lirayı emniyet hesabına aktardı. Parayı almak için bankaya giden Selahattin D., görevlinin şüphelenmesi üzerine kaçtı. Olayla ilgili olarak Selahattin D. yanı sıra bir kişi daha gözaltına alındı.

Şırnak’ta, Beytüşşebap Mal Müdürlüğü’ne gönderilen 639 milyon lirayı ilçe emniyet müdürlüğü adına açılan başka hesaba aktarırken, banka görevlisinin şüphelenmesi üzerine kaçan polis memuru Selahattin D., gözaltına alındı. Şüphelinin verdiği ifadenin ardından bir kişinin daha gözaltına alındığı öğrenildi.

Polis memuru Selahattin D., Maliye Bakanlığı’nnın Beytüşşebap Mal Müdürlüğü adına gönderilen 639 milyon lirayı, yasalara aykırı olarak Beytüşşebap İlçe Emniyet Müdürlüğü adına açılan başka bir hesaba aktardı.

Mutemet olarak görev yaptığı belirtilen Selahattin D., parayı almak için Şırnak merkezdeki banka şubesine gitti. Banka memuru, bu miktardaki paranın 17 bin nüfuslu Beytüşşebap için ödenek olarak ayrılmasından şüphelendi ve işlem durdurularak Beytüşşebap Emniyet Müdürü’ne haber verildi. Selahattin D. ise bu sırada kaçtı.

Selahattin D., Şırnak Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından yakalanıp, gözaltına alındı. Selahattin D.’nin verdiği ifadenin ardından Beytüşşebap’ta bir kişinin daha gözaltına alındığı belirtildi. Daha önce de 7 milyon lirayı zimmetin geçirdiği öne sürülen Selahattin D.’nin, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında açığa alınan ve sonrasında göreve iade edildiği öğrenildi.

Maliye ve İçişleri Bakanlığı müfettişleri ile uzmanlarından oluşan dört kişilik denetim ekibi soruşturma kapsamında inceleme ve araştırmalarını sürdürüyor. Ayrıca Beytüşşebap Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan soruşturmanın da devam ettiği belirtildi. (ŞIRNAK/DHA)

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ