$ DOLAR → Alış: 6,74 / Satış: 6,77
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

ABD uçakları şimdi de Diyarbakır’da!

İncirlik Üssü’nün ardından Diyarbakır’a da ABD uçak ve personelleri konuşlanıyor..

ABD uçakları şimdi de Diyarbakır’da!
  • 30.09.2015
  • 1.022 kez okundu

ABD’nin Avrupa Ordusu EUCOM ve NATO’nun Avrupa Müttefik Kuvvetleri Yüksek Komutanı Orgeneral Philip Breedlove, Temmuz'da ABD’yle varılan anlaşma kapsamında ABD Hava Kuvvetleri’nin İncirlik’ten sonra Diyarbakır’a da uçak ve personel konuşlandırmaya başladığını söyledi.

Hürriyet'ten Tolga Tanış'ın haberine göre, Amerikan Türk Konseyi ATC’nin Washington’daki yıllık konferansında konuşan Breedlove, Türkiye ve ABD arasındaki askerden askere ilişkinin önemine değindikten sonra IŞİD’e karşı yürütülen ortak mücadeleye dair bilgi verdi. Ve 9 Ağustos’ta İncirlik Üssü’ne konuşlandırılan altı adet Amerikan F-16 uçağıyla başlayan işbirliğinin daha daha genişleyeceğini belirterek, “Koalisyon, IŞİD’le savaşı hızlandırmak için önümüzdeki aylarda İncirlik’teki operasyonel altyapısını artırmayı düşünüyor” dedi.

Orgeneral Breedlove, ardından İncirlik’ten sonra Diyarbakır’daki askeri üsse de konuşlandırma yapıldığını ilk kez duyurarak şöyle konuştu: “Son dönem ABD Hava Kuvvetleri, Türkiye’nin güneydoğusundaki Diyarbakır Hava Üssü'ne de uçak ve personel konuşlandırmaya başladı. Türk Hükümeti’nin misafirleri olarak Suriye veIrak’ta yardıma ihtiyacı olan koalisyon ortaklarımızı daha iyi bir biçimde kurtarabilmemizi sağlayacaklar. Bu da IŞİD’le mücadele koalisyonu için başka bir başarı.”

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ