UA-109322840-1
$ DOLAR → Alış: 7,37 / Satış: 7,40
€ EURO → Alış: 8,94 / Satış: 8,97

Ahmet Davutoğlu’ndan ‘Gara’ açıklaması

Ahmet Davutoğlu’ndan ‘Gara’ açıklaması
  • 18.02.2021
  • 574 kez okundu

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Gare’deki operasyonla ilgili tartışmalarda hükümeti eleştirdi. Davutoğlu, “Geçmişte de oldu bugün de iktidar sahipleri iyi bir şey olduğunda bütün başarıları kendi üstlerine alıyorlar, olumsuz bir şey olduğunda devlete yüklüyorlar. Burada sorumluluk bizatihi Cumhurbaşkanı ve ilgili iktidarın yetkililerinindir” dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Ankara’da partisinin Kahramankazan ilçe kongresine katıldı.

Kongrede konuşan Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Gare operasyonu için yaptığı “Bu operasyonun sorumlusu başkomutan ve yürütmenin başı olan Cumhurbaşkanından, askerinden polisine, istihbaratçısına kadar Türkiye Devleti’dir” açıklamasına tepki gösterdi.

Davutoğlu, özetle şunları söyledi:

KİMSE MİLLİYETÇİLİĞİ SINAMASIN: Genellikle geçmişte de oldu bugün de iktidar sahipleri iyi bir şey olduğunda bütün başarıları kendi üstlerine alıyorlar, olumsuz bir şey olduğunda devlete yüklüyorlar. Burada sorumluluk bizatihi Sayın Cumhurbaşkanının ve ilgili iktidarın yetkililerinindir. Bütün bunları unutturmak için İçişleri Bakanı’nın yaptığı gibi hamaset yapmaya kalkarsanız, bu millet bu hamasete kanmaz. Kimse kimseye millilik, yerlilik, milliyetçilik dersi vermesin. Kimse kimseyi bu konuda sınamasın.

CUHMHURBAŞKANI DA BİLİYOR, HALK SON DERECE VAHİM BİR DURUMDA: Peki Sayın Cumhurbaşkanı neden ikide bir müjde vermeye çalışıyor. Çünkü o da biliyor ki halk şu anda son derece vahim bir durumda. Halkın gündemi aş, iş, yoksulluk. Çiftçinin gündemi, bu kıştan sonra geleceği çalışma döneminde ne yapacağı. İşçinin gündemi, ayın sonunu nasıl getireceği ama Cumhurbaşkanı bu gündemi unutturmak için arka arakaya müjdeler veriyor, vermeye çalışıyor bir de umut vermeye çalışıyor. (ANKA – DUVAR )

 

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ