UA-109322840-1
$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,95 / Satış: 8,99

AK Parti transferde iddialı: Herkes bizi konuşacak

AK Parti transferde iddialı: Herkes bizi konuşacak
  • 14.01.2020
  • 276 kez okundu

AK Parti grup toplantısında 2 bağımsız, 1 CHP, 1 İYİ Parti ve 1 Saadet Partili olmak üzere 5 belediye başkanına AK Parti rozeti takılacak. Toplam nüfusu 2.5 milyonu bulan 100 belediye başkanının AK Parti’ye katılacağı iddia edilirken bir parti yöneticisi, “Bundan sonra herkes artık AK Parti’yi konuşacak. Belediye başkanlarının katılımıyla halkın teveccühü ortaya çıkacak” dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın “100 farklı belediye AK Parti’ye geçiyor” sözlerinin ardından ilk katılım AK Parti’nin salı günü yapılacak grup toplantısında olacak. Her hafta benzer katılımların olacağı öğrenilirken AK Parti’ye katılacak 100 belediyenin nüfusunun yaklaşık 2.5 milyon kişi olduğu iddia edildi.

AK Parti kaynaklarından edinilen bilgiye göre yarınki (14 Ocak) AK Parti grup toplantısında 2 bağımsız, 1 CHP, 1 İYİ Parti ve 1 Saadet Partili olmak üzere 5 belediye başkanına AK Parti rozeti takılacak.

‘BELEDİYE BAŞKANLARININ KATILIMIYLA HALKIN TEVECCÜHÜ ORTAYA ÇIKACAK’

Her hafta benzer şekilde törenler düzenleneceği, bu şekilde sayının kısa sürede 100’ü bulacağı ifade ediliyor. AK Partili belediyelerde memnuniyet anketinin yüzde 70’lerde olduğuna dikkat çeken bir AK Partili yetkili, bu katılım kararlarında AK Parti’nin “milli çıkar konusunda tutumuna olan destek” ve kendi partilerine olan eleştirilerin etkili olduğunu söyledi, “Bundan sonra herkes artık AK Parti’yi konuşacak. Belediye başkanlarının katılımıyla halkın teveccühü ortaya çıkacak” dedi.

AK PARTİ’YE GEÇECEK BELEDİYELERİN NÜFUSU 2.5 MİLYON

AK Parti’ye geçeceği iddia edilen belediyeler arasında il belediyesi olmadığı ancak yüz binlerce seçmeni olan büyük, merkez ilçeler olduğu ifade ediliyor. AK Partili bir yetkiliden alınan bilgiye göre AK Parti’ye geçecek 100 belediyenin nüfusu yaklaşık 2.5 milyonu buluyor.

‘9 SEÇİMDİR KANAL İSTANBUL REFERANDUMU YAPILIYOR’

AK Parti’nin önemli gündem maddelerinden biri de bu yıl yapımına başlanacağı açıklanan Kanal İstanbul. Kanal İstanbul ile ilgili muhalefet kanadından referandum çağrılarına AK Parti’den “hayır” yanıtı geldi.

AK Partili bir yetkili referanduma neden sıcak bakılmadığıyla ilgili soru üzerine, projenin 2011 yılında açıklandığına dikkat çekerek “Sayın Cumhurbaşkanı 2011 yılından bu yana 9 seçimdir bunu anlatıyor. Bunlar birer referandumdur” dedi. AK Partili kaynaklara göre Kanal İstanbul’a kesin olarak karşı çıkanların oranı da yüzde 35’lerde bulunuyor. / DUVAR

 

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ