UA-109322840-1
$ DOLAR → Alış: 8,50 / Satış: 8,54
€ EURO → Alış: 10,04 / Satış: 10,08

Bakanlıktan yeni genelge: Etkinlikler 1 Aralık’a kadar yasak

Bakanlıktan yeni genelge: Etkinlikler 1 Aralık’a kadar yasak
  • 02.10.2020
  • 1.245 kez okundu

Bugünden itibaren sivil toplum ve meslek kuruluşları, birlik ve kooperatifler tarafından düzenlenecek etkinlikler genelge ile iki ay yasaklandı.

İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine yeni genelge gönderdi. Genelgeye göre sivil toplum ve meslek kuruluşları, birlik ve kooperatifler tarafından düzenlenecek etkinlikler bugünden itibaren 1 Aralık’a kadar ertelenecek.

“Korona virüsü tedbirleri” başlığında gönderilen genelgede, “Bakanlığımız bünyesinde oluşturulan COVID-19 Bilimsel Danışma Kurulu, fiziksel mesafenin korunmasının zor olacağı sivil toplum kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, birlikler veya kooperatiflerin geniş katılımlı toplantılarının yapılmamasını ve ileri tarihe ertelenmesini önermiştir. Bu çerçevede, Sağlık Bakanlığı’nın ilgi yazısı ve korona virüsü bilim kurulunun tavsiye kararı doğrultusunda, mevsimsel etkilerde göz önünde bulundurularak, 02.10.2020 tarihinden itibaren 01.12.2020 tarihine kadar sivil toplum kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ve üst kuruluşları, birlikler ve kooperatifler tarafından düzenlenecek olan etkinlikler ertelenecek” denildi.

Genelgeye uymayanlara Türk Ceza Kanunu’nun 195’inci maddesi kapsamında işlem yapılacak. / DUVAR

 

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ