UA-109322840-1
$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

Bülent Arınç’tan Metiner açıklaması: Alın bunu diye yalvardılar

Bülent Arınç’tan Metiner açıklaması: Alın bunu diye yalvardılar
  • 28.04.2017
  • 723 kez okundu

AK Parti Milletvekili Mehmet Metiner'in kendisiyle ilgili açıklamalarına da değinen Arınç, "Adıyaman’dan geldiler bize yalvardılar 'bunu bizden alın. Fitne çıkarıyor' dediler" şeklinde konuştu…

Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç yeni parti kurmayacaklarını, kendisinin hâlâ ‘iyi bir AK Partili olduğunu” söyledi. Arınç, kendisi hakkında “Gönül dünyamızda yeri yoktur” diyen AKP Milletvekili Mehmet Metiner’e de yanıt verdi.

Best FM’de bir programa konuk olan Arınç, kendisi hakkında “Gönül dünyamızda yeri yoktur” diyen AK Parti Milletvekili Mehmet Metiner’e de yanıt verdi. Arınç şu ifadeleri kullandı: “Metiner kimdir ki sözleri bu kadar kıymetli olsun, internet sitelerinde kendine yer bulsun. Benim de gönül dünyamda bir sinek ısırığı kadar yeri yok. İyi bir siyasetçi değil, çok yanlış hareketler yapılıyor. Mecliste sevilmediğinin de tanığıyım. Adıyaman’da son sıradan seçilmişti. Adıyaman’dan geldiler bize yalvardılar bunu bizden alın. Fitne çıkarıyor dediler. Onu oradan alıp İstanbul’da orta sıralara verdiler. Ben kendisinin AK Parti’ye bir şey kattığını düşünmüyorum. Kendisi daha önce de başka siyasi partilerde yer almıştı.”

‘SADECE MANİSA’DA DEĞİL, ZULÜM HER YERDE VAR’

Arınç FETÖ’den gözaltına alınan eski ortağıyla ilgili olarak da özetle şunları söyledi: “Manisa’da herkesi tanır herkesle de iyi ilişkiler kurarım. Son operasyonda içlerinde 3-4 tane de avukatın bulunduğu gözaltılar oldu. Onlardan biri de benim eski ortağım. Ben milletvekili olarak avukatlıktan ayrılmadan önce de savcılıktan ayrılmış bu arkadaşı ortak olarak almıştım. Fevkalede çalışkan, saygılı, bilgili Manisa Barosu’nun güzide avukatlarından biridir. Ben Başbakan Yardımcılığı dönemimde de Manisa’daki bazı gözaltılara dair ses çıkarmıştım. Benim HSYK’dan şu anda bir ricam var. Ne olur buradaki savcılara şunu sorun aradan 2 yıla yakın zaman geçti. Bu adamlarla ilgili neden bir dava açmıyorsunuz, tutukluluk durumlarını inceleyip de neden tahliye etmiyorsunuz? Suçlarını yüzüne okumuyorsunuz? Mehmet Yılmaz Manisa’ya bir ilgi gösterse. Evrensel hukuk kurallarına göre suçlamalar yüzüne okunur. Benim ortağımla aradan 1 yıl geçtikten sonra ne gibi suçlama olduğunu bilmiyorum ama Manisa’da haksızlık ve zulme varan olaylar var. Sadece Manisa’da değil her yerde var. Bu zulüm olaylarını gözden geçirmekte fayda var. 3 ay oldu OHAL inceleme komisyonunun kurulacağının duyurulması. Ancak hala faaliyete geçmedi. Rica ediyorum hükümetten.”

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ