UA-109322840-1
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Davutoğlu: Henüz istifa kararı vermedim, karar aşamasındayım

Davutoğlu: Henüz istifa kararı vermedim, karar aşamasındayım
  • 04.05.2016
  • 933 kez okundu

Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, Başbakan Davutoğlu’nun,“Sözleriniz bir veda konuşması gibi algılandı. Öyle bir şey var mı?” sorusuna “Karar aşamasındayım. Değerlendiriyorum” cevabını verdiğini yazdı.

Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, Abdülkadir Selvi, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun,“Sözleriniz bir veda konuşması gibi algılandı. Öyle bir şey var mı?” sorusunu bugünkü köşesine taşıdı.

Selvi, dünkü grup toplantısında “Gerekirse makamı elimin tersiyle iterim, sanal şarlatanların oyunlarına izin vermem” sözleriyle Davutoğlu’nun, MYK toplantısında “Sözleriniz bir veda konuşması gibi algılandı. Öyle bir şey var mı?” sorusuna “Ben henüz kararımı vermedim. Karar aşamasındayım. Değerlendiriyorum” cevabını verdiğini yazdı.

Selvi, toplantıda, “Sayın Cumhurbaşkanı’nın hukuku, benim hukukumdur” diyen Davutoğlu’nun “Onun ailesi benim ailemdir. Görevimizi şimdiye kadar yaptık, yine de yaparız. Ama Türkiye’ye ve AK Parti’ye zarar verecek bir hareketin içinde olamayız” mesajı verdiğini söyledi.

AK Parti’de Genel başkanda olan parti teşkilatlarına ilişkin atama yetkisinin MKYK’ya devredilmesinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Davutoğlu arasında yaşanan anlaşmazlıklara dair ifadeler ve iddialar içeren ‘Pelikan Dosyası’ gündeme oturmuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Davutoğlu, bugün saat 18.00’de Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda bir araya gelecek.

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ