UA-109322840-1
$ DOLAR → Alış: 15,91 / Satış: 15,98
€ EURO → Alış: 16,84 / Satış: 16,90

Dilek İmamoğlu’ndan Başak Demirtaş yorumu: Neresi yanlış?

Dilek İmamoğlu’ndan Başak Demirtaş yorumu: Neresi yanlış?
  • 05.04.2022
  • 77 kez okundu

Dilek İmamoğlu, Başak Demirtaş’la barış için görüştüğünü söyledi. “Biz kadınlar emek vermeyeceksek kim emek verecek?” diye sordu.

Gazeteci Ayşe Arman’a röportaj veren Dilek İmamoğlu, HDP’nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş’la görüşmesi için, “Barış için, sevgi için adım atmanın neresi yanlış?” dedi.

Dilek İmamoğlu'ndan Başak Demirtaş yorumu: Neresi yanlış? - Sayfa 2

Röportajda Dilek İmamoğlu, Arman’ın “Eleştiri oklarının hedefi sadece Ekrem Bey değil, zaman zaman size de dönüyor bu oklar… Zorlanıyor musunuz? Mesela Başak Demirtaş’la buluşmanız kamuoyunu çok meşgul etti… Ne hissetiniz bu kadar eleştirilince?” sorusuna da yanıt verdi.

Dilek İmamoğlu'ndan Başak Demirtaş yorumu: Neresi yanlış? - Sayfa 3

İmamoğlu, “İnsan, kendini, kendi niyetini ve neyi, neden yaptığını bilince o oklara ‘dur’ diyebiliyor. O yüzden çok zorlanmıyorum. Başak Hanım’la buluşmam neden bu kadar eleştirildi anlam veremedim” diye yanıt verdi.

Dilek İmamoğlu'ndan Başak Demirtaş yorumu: Neresi yanlış? - Sayfa 4

‘COĞRAFYALAR ÜZERİNDEN AYRIŞTIRMA ACI VERİCİ’

Sözlerine devam eden Dilek İmamoğlu, “Kutuplaşmanın sona ermesi için barış için sevgi için adım atmanın neresi yanlış? İnsanların seçmeden dünyaya geldiği etnik kökenleri, dilleri, dinleri, yaşadığı coğrafyalar, renkleri, ırkları ve cinsiyetleri üzerinden ayrıştırılması çok acı verici” diyerek konuşmasını sürdürdü.

Dilek İmamoğlu'ndan Başak Demirtaş yorumu: Neresi yanlış? - Sayfa 5

‘KADINLAR EMEK VERMEZSE KİM VERECEK?’
İmamoğlu cevabını, “Ben ayrım yapmadan, her konuya insan odaklı bakarak hareket ediyorum. Ayrıca barış için biz kadınlar emek vermeyeceksek kim emek verecek?” sözleriyle sonlandırdı. / DUVAR

 

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

otoklav