UA-109322840-1
$ DOLAR → Alış: 8,32 / Satış: 8,35
€ EURO → Alış: 9,88 / Satış: 9,92

DSÖ: Vaka sayıları her altı haftada ikiye katlanıyor

DSÖ: Vaka sayıları her altı haftada ikiye katlanıyor
  • 03.08.2020
  • 511 kez okundu

Korona virüsüne karşı küresel çapta alınan önlemlerin hafifletilmesi sonrası vaka sayıları yeniden artmaya başlarken, Dünya Sağlık Örgütü’nden uyarı geldi: Pandemi hızlanmaya devam ediyorç Mevcut hızında, vakalar yaklaşık altı haftada bir iki katına çıkıyor.

Korona virüsü salgınına karşı alınan önlemlerin dünya çapında haziran başında hafifletilmesiyle salgın yeniden hız kazanmışken, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) küresel vaka sayısının her altı haftada ikiye katlandığını açıkladı. DSÖ’nün hafta sonunda yayımladığı bir raporda, haziran ayına küresel verilerin incelenmesiyle bu sonuca varıldı.

Raporda, DSÖ Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus’un şu ifadelerine yer verildi: “Haziran 2020’nin sonuna gelindiğinde, DSÖ’ye yaklaşık 10 milyon vaka ve yarım milyon ölüm bildirilmişti. Pandemi hızlanmaya devam ediyor: Mevcut hızında, vakalar yaklaşık altı haftada bir iki katına çıkıyor.”

The Guardian gazetesinin derlemesine göreyse, temmuz ayı birçok ülke açısından en kötü dönem oldu. Temmuzda, dünya genelinde 8 milyondan fazla vaka bildirimi yapıldı. Verilere göre sadece temmuz ayında, salgının ilk altı ayı boyunca bildirilene yakın sayıda vaka tespit edildi. Son yedi günün beşimde ise günde 250 binden fazla yeni vaka saptandı. Yani her dört günde bir, bir milyon kişi daha korona virüsüne yakalandı. Küresel vaka sayısının şu an 18 milyonun üzerinde olduğu belirtiliyor.

 

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ