UA-109322840-1
$ DOLAR → Alış: 17,93 / Satış: 18,00
€ EURO → Alış: 18,24 / Satış: 18,31

Gergerlioğlu, Tanju Özcan’ı Süleyman Soylu’ya sordu: Soruşturma ne oldu?

Gergerlioğlu, Tanju Özcan’ı Süleyman Soylu’ya sordu: Soruşturma ne oldu?
  • 03.09.2021
  • 241 kez okundu

HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Tanju Özcan’ın Bolu’da yabancı uyruklulara karşı uygulamalarını Meclis gündemine taşıdı. Gergerlioğlu, başlatılan soruşturmanın akıbetini sordu.

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın yabancı uyruklulara karşı ırkçı söylemlerini Meclis gündemine taşıdı. Gergerlioğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya, yabancı uyruklulara karşı uygulanan ötekileştirmenin sonuçlarını sordu. Ayrıca Gergerlioğlu, Özcan’ın başörtülü bir kadının mahremiyetini kamuoyunda alaycı bir dille anlatmasına da tepki gösterdi.

‘SORUŞTURMANIN AKIBETİ NE DURUMDA?’

Gergerlioğlu’nun önergesinde yönelttiği sorular şöyle:

– Bolu Belediyesi Başkanı Tanju Özcan’ın yabancı uyruklu vatandaşlara yönelik söylemleri hakkında soruşturma başlatılmış mıdır?

– Bolu Belediyesi Başkanı Tanju Özcan, yabancı uyruklu vatandaşların su fiyatlarına, katı atık ücretlerine ve dahasına zam yapmış mıdır?

– Evlat sahibi olmak isteyen bir kadından bahsederken hoş olmayan imalarda bulunan Tanju Özcan hakkında soruşturma başlatılmış mıdır? Başlatıldıysa akıbeti nedir başlatılmadıysa gerekçesi nedir?

– Yabancı uyruklu vatandaşların insan haklarını korumaya yönelik bir çalışmanız var mıdır? Varsa nedir?

– Yabancı uyruklu vatandaşların yaşam standartlarını denetlemeye yönelik bir çalışmanız var mıdır? Varsa nedir?

– Yabancı uyruklu vatandaşlara, mülteci ve göçmenlere çirkin söylemlerde bulunan şahıslar hakkında izlediğiniz bir yol var mıdır? Varsa nedir?

– Bugüne kadar yabancı uyruklu vatandaşlara, mülteci ve göçmenlere karşı söylemlerinden dolayı hakkında soruşturma başlatılmış kaç kişi vardır? Bu soruşturmaların akıbeti nedir?  / DUVAR

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

otoklav

viagra