$ DOLAR → Alış: 6,04 / Satış: 6,06
€ EURO → Alış: 6,73 / Satış: 6,76

HDP’den açlık grevi açıklaması

HDP’den açlık grevi açıklaması
  • 02.02.2016
  • 714 kez okundu

HDP Meclis Grup Yönetimi, Cizre’de bir binanın bodrum katında mahsur kalan yaralılar ve cenazeler hastanelere nakledilmediği sürece açlık grevinin devam edeceği belirtildi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) TBMM Grup Yönetimi, Şırnak’ın Cizre ilçesinde bir apartmanın bodrum katında mahsur kalan yaralı ve cenazelerin nakline ilişkin başlatılan açlık greviyle ilgili açıklama yaptı.

Yapılan yazılı açıklamada, cenazeler hastanelere nakledilmediği sürece demokratik tepkilerin artırarak devam edeceği belirtildi.

Açıklamada şunlar ifade edildi:

“Cizre’de özel harekâtçılar tarafından yapılan bombardıman sonucu bir binanın bodrum katında mahsur kalan ve bugüne kadar kurtarılmayı bekleyen sivil yurttaşlarımızın yedisi yaşamını yitirmiş, geriye kalan ve büyük çoğunluğu yaralı olan yurttaşlarımız ise hala kurtarılmayı beklemektedir. “Vahşet Bodrumu”nda mahsur kalan yurttaşlarımızın hastanelere nakledilmesi için demokratik mücadelemiz sürmektedir.

“Yaptığımız tüm görüşmelere rağmen yaralıların ve cenazelerin hastanelere nakledilmemesinden ötürü milletvekillerimiz açlık grevine başlamıştı. Partimizin yetkili organlarında yapılan değerlendirmeler neticesinde, sürdürülen açlık grevi eylemlerimiz dönüşümlü olarak, “Vahşet Bodrumu”ndaki yaralılar ve cenazeler hastaneye nakledilene kadar devam ettirilecektir.

““Vahşet Bodrumu”ndaki yaralılar ve cenazelerin bekletilişinin onuncu günü, açlık grevi eylemlerimizin altıncı günü, “Vahşet Bodrumu”ndan haber alamamamızın üçüncü gününde, Grup Başkanvekilimiz Sayın Çağlar Demirel, Muş Milletvekilimiz Sayın Ahmet Yıldırım ve Hakkâri Milletvekilimiz Sayın Nihat Akdoğan açlık grevini devralmışlardır.

“Bu itibarla, “Vahşet Bodrumu”ndaki yaralıların ve cenazelerin bir an önce hastanelere naklinin gerçekleştirilmesi ile ilgili hükümet sorumluluğunu tekrar hatırlatıyor, sonuç alınamadığı sürece demokratik tepkimizi arttırarak sürdüreceğimizi tüm kamuoyu ile paylaşıyoruz.”

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
ankara hosting
sikiş