UA-109322840-1
$ DOLAR → Alış: 13,33 / Satış: 13,38
€ EURO → Alış: 15,09 / Satış: 15,15

İbrahim Kalın, ABD Temsilciler Meclisi heyeti ile görüştü

İbrahim Kalın, ABD Temsilciler Meclisi heyeti ile görüştü
  • 02.11.2019
  • 462 kez okundu

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD Temsilciler Meclisi heyetiyle İstanbul'da görüştü. Toplantıda Temsilciler Meclisi'ndeki Türkiye'ye yönelik yaptırım ve Ermeni soykırımı tasarılarıyla ilgili Türkiye'nin rahatsızlığı iletildi. 

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İstanbul’a gelen ABD Temsilciler Meclisi heyeti ile Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde bir görüşme gerçekleştirdi.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre bölgesel gelişmeler, ikili ilişkiler, terörle mücadele, Suriye’de güvenli bölge kurulması ve siyasi çözüm süreci konularının ele alındığı görüşmede, ilişkilerin geliştirilmesi yönünde karşılıklı irade beyanlarının yapıldı.

Görüşmede ABD Temsilciler Meclisi’nde kabul edilen, Barış Pınarı Harekatı nedeniyle Türkiye’ye yönelik yaptırım uygulanması ve Ermeni soykırımı tasarıları da gündeme geldi.

Türkiye’nin tasarılar nedeniyle duyduğu rahatsızlığın iletildiği görüşmede, Suriye’de kurulacak güvenli bölgeye mültecilerin geri dönüşü ile ilgili Türkiye’nin çalışmaları hakkında bilgi verilirdi. / DUVAR

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ