$ DOLAR → Alış: 5,72 / Satış: 5,74
€ EURO → Alış: 6,30 / Satış: 6,32

İmamoğlu’ndan Ahmet Hakan yanıtı: Savunursan ‘bir dakika’ derim

İmamoğlu’ndan Ahmet Hakan yanıtı: Savunursan ‘bir dakika’ derim
  • 21.05.2019
  • 124 kez okundu

Ekrem İmamoğlu'ndan Ahmet Hakan yanıtı: Üzüntü duyuyorum. Bana sorduğu ters sorular beni kırmaz tam tersi benim cevap vermeme vesile olur. Bir soruyu sorup orada o kişiyi savunursanız bir dakika derim, benim üzüldüğüm bu esas değinilmesi gereken konulara değinemedik.

CHP İstanbul Adayı Ekrem İmamoğlu, dün akşam katıldığı Tarafsız Bölge programından Ahmet Hakan’ın kendisi hakkında ‘Pontus’ iması yapan Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu’yla ilgili sözlerine tepkisini sürdürdü. Program sırasında Hakan’ın Göksu’nun sözlerinin yanlış anlaşılmış olabileceği şeklindeki yorumuna tepki gösteren İmamoğlu, “savunacaksan çağır onu onunla konuşayım” demişti. İmamoğlu bu sabah Halk TV’de katıldığı Ayşenur Arslan’ın programında da tepkisini dile getirerek, “Esas değinilmesi gereken konulara değinemedik. Biz insanlara huzur vermeye geldik, insanlar bizi izlerken televizyonu değiştirmesin istiyorum” dedi.

YSK’nin gerekçeli kararı üzerine de konuşan İmamoğlu şunları söyledi:

YSK’NİN GEREKÇELİ KARARI: Şöyle 200-214 sayfa sızdırıldı herhalde, tabi şu tarafı var yeni gerekçeleri yazmak oradaki üyelerin işi. Bize göre demokrasiyi mahvettiniz ama neticede bir karar verdiniz o karar net. Şimdi yeni gerekçeleri oraya yazmak o 7 üyenin işi mi? İşi derken siz itiraz edenlerin nesisiniz? Bu karar yok hükmünde olduğunda benim zihnimde her şeyi yazabilirler. YSK o bir avuç insan öyle büyük bir ihanet etmişlerdir ki şimdi sağını solunu süslemeye çalışıyorlar. Bunlar sayfa doldurarak milletin zihnini bulandırmaya çalışacaklar. O 7 üyeye inanmıyorum ihanetle suçluyorum. Şimdi çaldılar kısmının tarihçesine bakmak lazım 31 Mart seçiminden sonra akıllarında ne varsa tırnak içinde “şeytanlık” diyorum. AKP’den öyle itirazlar yapıldı ki, hiçbirinde çaldılar yok. Bir broşür bastırdılar neden yenileniyor diye, tek kelime çaldılar yok. Binali Yıldırım’a soruyorlar çaldılar kim çaldı? CHP mi? Yok. Kim çaldı?

BENİM İŞİM İNSANLARIN GÖNLÜNÜ ÇALMAK: Böyle bir süreçte çaldılar diyerek yalan söylüyorsunuz. Süreç belli, kamu görevlileri konusunda iddianız var ama bize çaldılar diye bir sıfat yerleştirmeye çalışıyorsunuz. O kelimeyi yazarak bizlerin fotosunu koyarak yazık değil mi? Ben çalmak bilmem, benim işim değil benim işim insanların gönlünü çalmak.

ÖNCE SÖYLEDİĞİNİZE İNANACAKSINIZ: (Binali Yıldırım’ın ‘AK Parti’ye oy vereceği düşünülenlere pusula verilmedi’ iddiası hakkında) Anlaşılacak tarafı yok. Bunların skeçleri yazılır oynanır insanlar gülsün diye. Verdikleri şikayetler arasında böyle bir şey yok. Siz Türkiye’ye mal olmuş insanlarsınız. Tanınmak bana sorumluluk kattı. Her cümlenize çok dikkat etmeniz gerek. Daha önce soyadından mesela ben İmamoğlu’yum hangi partiye mensubum bilmiyorum. Siz geliyorsunuz tipinizden anlaşılıyor ve size pusula verilmiyor. Olacak şey değil. İBB’de daha fazla oy kullanılmış. Siz mühendislik okumuşsunuz söylediğiniz şeye önce siz inanacaksınız. Milyonlarca insan sizi izliyor. Yazık değil mi siz insanları aldatıyorsunuz. Bu yalana insanları ikna etmeye çalışıyorsunuz. 31 Mart önceci başka bir Yıldırım vardı 31 Mart sonrası başka bir Yıldırım var. Bir tarafta sempatik olduğu düşünlen bir kişi ama bir tarafta “çaldılar”. Kim çaldı izah edin.

KARA KAMPANYA YAPARAK İPTALE NEDEN OLDUNUZ: 123 sandıkta bir iddianız var, “bu sandıklar şaibelidir”. Fark 14 bine yakındır. Bu sonuca tesir etmiştir diyerek, kara kampanya yaparak seçimlerin iptaline neden oldunuz. Bunlarla ilgili karar verildi. 16. gündeyiz yarım günde insanlar içeri alınıyor. Soruşturmalar yapıldı mı ne aşamada? Soruşturma yapılacak ama bu yandaş medya haber yapmayacak mümkün mü değil. Bu soruşturma nerede? Bu insanları zan altında bıraktınız bu 123 sandıkta şaibe var ya ben kaç oy aldım? Sayın Yıldırım kaç oy aldı. Somut açıklayın. Sayın Yıldırım şu kadar oy aldı deyin şaibeyi anlayalım. Yıldırım seçmenlere konuşurken bana az oy verdiniz daha çok oy verin bence ruh halinde. Kabul etmiş.

16 MİLYONUN EMEĞİNİ ÇALDILAR: Birincisi “çaldılar”. Evet bir çalmak var 16 milyon insanın emeğini çaldılar ama burada sanal bir kavram üreterek insanların zihnini bulandırmak hoş değil. İkincisi 123 sandığın şaibeli sözleri. Üzülüyorum neye üzülüyorum ,ben seçimden önce yalvardım, devlet adamlarına gidin işinize bakın bize güvenli bir seçim ortamı yaratın dedim. Onlar da Türkiye en güvenli seçim ortamı var dediniz. Sayın Cumhurbaşkanı aynen şöyle dosyaları açtım kimler nerede görevli biliyorlar mı maşallah herkes görev yerlerini biliyor. O zaman sizin 123 sandıkta bulunan on binlerce insana da mı güvenmiyorsunuz?

İNSANLAR TELEVİZYONU DEĞİŞTİRMESİN: Üzüntü duyuyorum. Şöyle ki benim gözümde gazeteci çok saygın bir yerde. Bana sorduğu ters sorular beni kırmaz tam tersi benim cevap vermeme vesile olur. Bir soruyu sorup orada o kişiyi savunursanız bir dakika derim, benim üzüldüğüm bu esas değinilmesi gereken konulara değinemedik. Biz insanlara huzur vermeye geldik, insanlar bizi izlerken televizyonu değiştirmesin istiyorum.

Ne olmuştu?

Geçtiğimiz günlerde AK Parti’nin İBB Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu’nun, Ekrem İmamoğlu için yapmış olduğu “Pontus” benzetmesi sert tepkilere neden olmuş gündemi meşgul etmişti. Gazeteci Ahmet Hakan, programına konuk ettiği İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) seçilmiş başkanı Ekrem İmamoğlu’na bir kaç kez, “Bu iddialara neden yanıt vermediniz?” diye sordu. İmamoğlu ise, “Belediye başkanını savunacaksan çağır onu onunla konuşayım. Trabzonluları lekeliyorsun, Ekrem İmamoğlu’nu lekeliyorsun. Buradan bir politika yaratmaya çalışıyorsun. Ahmet Bey savunmayın lütfen. Ben olsam söylemem! Ünlem işareti koyalım kapatalım” diye cevap verdi. / DUVAR

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
sikiş