$ DOLAR → Alış: 5,88 / Satış: 5,90
€ EURO → Alış: 6,63 / Satış: 6,65

İSİG Meclisi: 3. havalimanı inşaatında en az 37 işçi hayatını kaybetti

İSİG Meclisi: 3. havalimanı inşaatında en az 37 işçi hayatını kaybetti
  • 18.09.2018
  • 195 kez okundu

İSİG Meclisi, üçüncü havalimanı inşaatında bugüne kadar, en az 37 işçinin öldüğünün belirlendiğini belirtti. Açıklamada, "Daha fazla iş cinayeti olması muhtemel. Ancak bu tablo bile şantiyedeki çalışma koşulları için önemli bir gösterge" ifadelerine yer verildi.

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği (İSİG) Meclisi, üçüncü havalimanı inşaatının yapımında 37 işçi ölümü tespit ettiklerini açıkladı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın, geçtiğimiz Şubat ayında, üçüncü havalimanı inşaatında 27 işçinin hayatını kaybettiğini açıklamıştı. İSİG Meclisi’nin, bugün yaptığı açıklamada 2014 yılında temeli atılan inşaatta, en az 37 işçinin öldüğü belirtildi.

İşçilerin isimlerinin de paylaşıldığı açıklamada, “Üçüncü havalimanında şu ana kadar en az 37 işçi ölümü tespit ettik. Daha fazla iş cinayeti olması muhtemel. Ancak tespit ettiğimiz bu tablo bile şantiyedeki çalışma koşulları için önemli bir gösterge… Binlerce yaralanma, sakat kalma vb. cabası…” denildi. (DUVAR)

Resmi Twitter'da görüntüleResmi Twitter'da görüntüleResmi Twitter'da görüntüleResmi Twitter'da görüntüle

İSİG Meclisi@isigmeclisi

3.Havalimanı'nda şu ana kadar en az 37 işçi ölümü tespit ettik.. Daha fazla iş cinayeti olması muhtemel.. Ancak tespit ettiğimiz bu tablo bile şantiyedeki çalışma koşulları için önemli bir gösterge… Binlerce yaralanma, sakat kalma vb. cabası.. Elimizdeki bilgileri paylaşıyoruz

21:05 – 17 Eyl 2018

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
ankara hosting
sikiş