UA-109322840-1
$ DOLAR → Alış: 8,56 / Satış: 8,60
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

İstifa edeceği iddia edilen Bakan Selçuk çocuklarla oyun oynadı

İstifa edeceği iddia edilen Bakan Selçuk çocuklarla oyun oynadı
  • 30.07.2021
  • 102 kez okundu

İstifa edeceği iddia edilen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, mevsimlik tarım işçilerinin çocukları için başlatılan kampanya kapsamında Kazan’a gitti.

Sosyal medyada istifa edeceği iddiaları gündeme gelen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Telafide Ben de Varım” kampanyası etkinliğine katıldı. Ankara’nın Kazan ilçesi Çimşit Mahallesi’ndeki Mobil Okul’u ziyaret eden Selçuk, burada kampanyaya ilişkin açıklamalarda bulundu.

‘PROJEDE GÖNÜLLÜ ÖĞRETMENLERİMİZ GÖREV ALIYOR’

Covid-19 salgını nedeniyle oluşan sosyal ve duygusal kayıpları gidermek amacıyla MEB’in başlattığı “Telafide Ben de Varım” etkinlikleri kapsamında Kazan’a giden Selçuk, çocuklarla yumurta deneyi yaptı, mendil kapmaca oynadı.

Adana, Ankara, Çanakkale, Diyarbakır, Manisa, Mersin, Ordu, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak ve Hatay’da “Telafide Ben de Varım” kampanyası kapsamında oluşturulan “Mobil Okullar” projesine ilişkin bilgi veren Bakan Selçuk şunları söyledi:

“Mevsimlik tarım işçilerimizin çocukları için neler yapabiliriz, sorusu aslında uzun yıllardır üzerinde çalıştığımız bir konuydu. Bu sene salgınla ortaya çıkan durumu dikkate alarak fırsat adaletini nasıl ilerletebiliriz diye düşündük. Tarım işçilerinin yaz aylarındaki hareketliliği nedeniyle çocuklarımızın eğitime erişiminde sorun yaşanmaması için tarım işçilerinin yoğun bulunduğu 11 ilimizde ‘Mobil Okul’ projesini başlatıyoruz. Bu projede gönüllü öğretmenlerimiz görev alıyor. Meslektaşlarımız öğrencilerimizin ihtiyaçlarını belirleyerek gereken içeriği hazırlıyor. Sosyal duygusal, fiziksel, kültürel, sportif, akıl oyunları alanında, okuma yazmadan matematikteki temel kavramlara kadar her alanda eğitim faaliyetlerini sürdürüyorlar.”

Mevsimlik tarım işçilerinin çocuklarına yönelik başka çalışmaların da hayata geçirileceğini duyuran Selçuk, “Bu çocuklar hepimizin… Telafide Ben de Varım projesine, Mobil Okul Projesi’ne destek veren herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. (DUVAR)

 

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ