UA-109322840-1
$ DOLAR → Alış: 13,60 / Satış: 13,65
€ EURO → Alış: 15,14 / Satış: 15,20

Kadın yazarlar: Gerekirse canlı kalkan oluruz

Kadın yazarlar: Gerekirse canlı kalkan oluruz
  • 17.09.2015
  • 1.107 kez okundu

Aralarında yazarlar Oya Baydar, Perihan Mağden ve Ayşe Kulin'in de olduğu Barış İçin Kadın Dayanışma Grubu heyeti, 8 günlük sıkıyönetim süresince 20'den fazla sivilin yaşamını yitirdiği Cizre'de halk ile dayanışma içerisinde olduklarını belirttikten sonra Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Februniye Akyol Akay ve Ahmet Türk’ü makamında ziyaret etti. 

Heyet adına açıklama yapan Oya Baydar, batıda yaşamını sürdüren kadınlar olarak Cizre halkının acılarını paylaşmak ve dayanışmak için Cizre’ye gittiklerini ifade etti. Baydar, Cizre’deki gözlemlerini Akyol Akay ve Türk’e aktardı. 

TÜRK: CAYDIRICI EYLEMLER YAPILMALI

Baydar’ın "Bölgede yaşanan savaşın durdurulması için" sorusuna Türk, şu yanıtı verdi: "Öncelikle sivil siyasetin güçlenmesi ve önünün açılması gerekiyor ve demokratik siyaseti güçlendirmemiz gerekiyor. Burada yaşananlar kamuoyuna doğru yansıtılmıyor, bunun önüne geçmemiz gerekiyor. Türkiye halklarına bölgede yaşanan gelişmeler doğru bir şekilde aktarılmalı. Sizler de savaşın önüne geçmek için canlı kalkan eylemi gibi iki tarafı da caydıracak eylemler düzenleyebilirsiniz."
Kadınlar ise gerekirse canlı kalkan olup savaşın önüne geçeceklerini belirtti.

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ