UA-109322840-1
$ DOLAR → Alış: 7,91 / Satış: 7,94
€ EURO → Alış: 9,39 / Satış: 9,43

Kılıçdaroğlu: Hakkari’ye asfaltı Beşiktaş Belediyesi yaptı

Kılıçdaroğlu: Hakkari’ye asfaltı Beşiktaş Belediyesi yaptı
  • 05.01.2018
  • 668 kez okundu

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Beşiktaş Belediyesi'ne geldi. Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ın görevinden alınması Beşiktaş Belediyesi önünde protesto ediliyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iki belediye meclis üyesinin bakanlık kararı ile görevden uzaklaştırıldığı Beşiktaş Belediyesi’ne geldi.

Burada bir konuşma yapan Kılıçdaroğlu “14 belediye başkanımızı alsan dahi İstanbul’u alacağım. İstanbul’a ihanet edenleri tek tek açıklayacağım. Dünya lideriyim diyorsun. 16-9 kulelerini yıkamıyorsun! Yıksana”

Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları şöyle:

ADALETİN OLMADIĞI YERDE İNSAN OLMAZ: Herkesin hakkını, hukukunu koruyan bir partidir. Her mazlumun hakkını ve hukukunu koruyan bir partidir. Çünkü adaletin oladığı yerde insan olmaz. Keşke bugün biz emeklileri, enflasyonu, işsizliği tartışsaydık ama kendileri geliyorlar gündeme egemen olamıyorlar. Gündemi değiştirmek istiyorlar. Nasıl? CHP’li belediye başkanlarını alırsak gündemi değiştiririz. Sonuna kadar emeklinin de işsizin de taşeron işçisinin de hakkını savunacağız. Sanıyorlar ki emekliye 3-5 kuruş verdik sesini kesecek.  Sen sarayında oturuyorsun, vatandaşa diyorsun ki 1600 lira para verdik. İşçinin alın terinin hakkını sonuna kadar savunacağım. Mücadele edeceğiz sonuna kadar.

15 YILDIR SEN ASFALT GÖTÜREMEDİN: Ne yapıyor belediye başkanlarımız. Beşiktaş Belediye Başkanı, Hakkari’ye asfaltı Beşiktaş Belediyesi yaptı. 15 yıldır sen Hakkari’ye asfalt götürmedin. Belediye başkanlarımız her kuruşun hesabını kendi beldesinin halkına verir. Bu bizim namus borcumuzdur. İki, size oy verin vermesin hiçbir vatandaşı ayrımcılığa tabi tutmayacaksınız. Çünkü biz CHP’yiz, halkın partisiyiz. Çünkü biz ayrımcılık yapmayız.

BUNLARA RAĞMEN AÇIĞA ALDINIZ: Mal bildirimi sağlıklı değilmiş. Savcılık inceledi. Ataşehir Belediye Başkanımız da buyurun inceleyin dedi. Bizim belediye başkanlarımızın Man Adaları’nda kurulan şirketleri de yok. Bütün bunlar için ey Kılıçdaroğlu, sen neden benim yakınlarımın şirket kurduğunu açıkladın. İncelenmesi gerekiyor mu? Evet, gerekiyor. İncelenmiş. İçişleri Bakanlığı Teftiş Kurulu demi ki, bunların hiçbirisi doğru değil. Bunları İçişleri Bakanlığı Teftiş Kurulu söylüyor. Daha ne istiyorsunuz? Belediye Başkanımız ihaleye fesat karıştırmış. İnceliyorlar. İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü burada bir fesat falan yok diyor. Dosya Danıştay’a gitmiş, Danıştay da bu ihalede bir fesat falan yok demiş. Siz buna rağmen belediye başkanını açığa alıyorsunuz. / DUVAR

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ