UA-109322840-1
$ DOLAR → Alış: 7,43 / Satış: 7,46
€ EURO → Alış: 9,02 / Satış: 9,05

Kömürhan Köprüsü açıldı

Kömürhan Köprüsü açıldı
  • 02.01.2021
  • 725 kez okundu

Fırat Nehri üzerinde inşa edilen ve Malatya ile Elazığ’ı birbirine bağlayan köprü açıldı. Açılışta konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yapım bedeli 720 milyon lira olan bu proje Elazığ ile Malatya’yı birbirine bağlamanın ötesinde ülkemizin doğu-batı ve kuzey-güney ulaşım aksının en önemli noktalarından birini oluşturuyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, video konferans yöntemiyle Kömürhan Köprüsü’nün açılış töreninde konuştu. Elazığ ve Malatya’yı birbirine bağlayacak köprü için, “Fırat’ın azgın sularında kaybedilen vatandaşların ardından artık ağıtlar yakılmayacağını söyleyen” Erdoğan, “Fırat’ı refahın sembolü haline getirdik” dedi.

MUHALEFETE YÜKLENDİ: ‘ÜRETİM YAPMAYAN ZİHNİYET’

Muhalefete de yüklenen Erdoğan, “Ülkemizde sürekli ilkelerden bahsedip hiçbir üretim yapmayan zihniyet hâlâ varlığını sürdürmektedir. Bunlar hiçbir hayırlı adım atmadıkları gibi atılan adımlardan da rahatsız. Türkiye’nin hukukta, demokraside, özgürlükte ilerlemesine tahammül edemezler. Ayasofya’nın ibadete açılmasından başörtüsü hazımsızlığına kadar birçok alanda bu habis zihniyetin yansımalarını görüyoruz” şeklinde konuştu.

Erdoğan, köprüyle ilgili olarak şunları söyledi: “Kömürhan Köprüsü, kendi grubunda dünyanın 4. büyük projesi unvanını taşıyor. Tasarımından inşasına kadar her şeyiyle yüzde 100 yerli ve milli kaynaklarla inşa edilen bu eser, ülkemizin mühendislik alanındaki gücünün ve kabiliyetlerinin sembollerinden biri olacaktır. Yapım bedeli 720 milyon lira olan bu proje Elazığ ile Malatya’yı birbirine bağlamanın ötesinde ülkemizin doğu-batı ve kuzey-güney ulaşım aksının en önemli noktalarından birini oluşturuyor. Bugüne kadar Malatya’da 8,8 milyar lira, Elazığda 6 milyar lira ulaşım yatırımı yaparak bölünmüş yoldan demir yoluna ve hava yoluna kadar her alanda bölgemizin çehresini değiştirdik.” / DUVAR

 

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ