UA-109322840-1
$ DOLAR → Alış: 13,33 / Satış: 13,38
€ EURO → Alış: 15,09 / Satış: 15,15

Kürkçü: Mazbataları Erdoğan’a yırttırmayacağız

Kürkçü: Mazbataları Erdoğan’a yırttırmayacağız
  • 18.04.2016
  • 1.141 kez okundu

Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Eş Sözcüsü Ertuğrul Kürkçü, Halkların Demokratik Partisi (HDP) milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması tartışmalarına dair açıklamalarda bulundu.

Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Eş Sözcüsü Ertuğrul Kürkçü yaptığı açıklamada, “Sarayın başkanlık dayatmasına ve toplumun demokratik taleplerinin karşılaştığı bir dönemdeyiz,” dedi. 

Ertuğrul Kürkçü açıklamasının devamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın parlamentoyu dağıtmaya ve parlamentoda ifadesini bulacağı umulan toplumsal mücadelenin önünü kesmeye çalıştığını savundu.

Asla ve asla halkın bize verdiği mazbataları Erdoğan’a yırttırmayacağız,” belirten Kürkçü, HDK’nin buna sessiz kalmayacağını belirtti.

Ertuğrul Kürkçü devamla; “Diktatörlüğün daha az dolaylı bir yoldan gerçekleşebilmesi için HDP’nin iskemlelerinin boşaltılmasına ihtiyacı vardır Sarayın. Bu aslında Hitler’in ya da Mussolini’nin iktidara yürüyüşünün aynısıdır. Her bir sandalye için meydan savaşı vereceğiz. Asla ve asla halkın bize verdiği mazbataları Erdoğan’a yırttırmayacağız.” ifadelerini kullandı. 

 

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ