$ DOLAR → Alış: 5,54 / Satış: 5,56
€ EURO → Alış: 6,14 / Satış: 6,16

Mazbatanın altında dikkat çeken imza

Mazbatanın altında dikkat çeken imza
  • 18.04.2019
  • 166 kez okundu

Ekrem İmamoğlu 17 gün sonra mazbatasını aldı. Mazbatanın altında YSK adına üç hakimin imzası yer alıyordu. İmzalardan biri de hakim Fatma Nilgün Uçar'a aitti.

31 Mart yerel seçimlerinde belediye başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu 17 günün ardından mazbatasını aldı. Mazbata töreni sonrası ilginç bir ayrıntı ortaya çıktı. Mazbatanın altında YSK adına hakim Fatma Nilgün Uçar’ın imzası vardı. Hakim Uçar, Göktepe davasında da önemli bir karara imza atmıştı.

Maltepe’de sayımın sonra erip birleştirme tutanaklarının hazırlanması ile seçimi kazanan Ekrem İmamoğlu mazbatasını almak üzere İstanbul Adliyesi’ne davet edildi. İzdiham içerisinde adliyeye gelen İmamoğlu mazbatasını aldı. Mazbatada YSK adına atılan imzalardan biri de Hakim Fatma Nilgün Uçar’a aitti.

Dikkatli gözler bu ayrıntıyı kaçırmadı.

Kara Kemal Bey@aliumarbekr

Mazbata'yı imzalayan Kadın hakimlerden Fatma Nilgün Uçar Metin Göktepe yi öldüren polislere ceza istemiş zamanında. İlginç bir tesadüf. Yine bir hakkı teslim etmek nasip olmuş kadına. https://www.birgun.net/haber-detay/mezar-basinda-iki-ana-100152.html?amp … @umit_k

Murat Önderman

Üç kadın hakimin imzasıyla… https://twitter.com/ccanannnnnn/status/1118519964120616960 …

6

01:52 – 18 Nis 2019

Twitter Reklamları'na ilişkin bilgiler ve gizlilik

Kara Kemal Bey adlı kişinin diğer Tweetlerini gör

Fatma Nilgün Uçar, gözaltında dövülerek öldürülen Gazeteci Metin Göktepe davasında, adli tatil nedeniyle nöbetçi hakim olarak duruşmayı yönetmişti. Gazeteci Nazım Alpman o duruşmayı şöyle anlatmıştı:

O yargılama sırasında iki hakimin de adlarını anmadan geçmemeliyiz. Birinci Kamil Şerif, ikinci Fatma Nilgün Uçar. Birinci hakim duruşma günleri öncesinde Afyon Valiliği’nde yapılan “gizli” toplantılarda emniyet müdürünün sırtına vurarak “tutuklama vermeyeceksiniz değil mi, reis bey” demesini sineye çekmiş bir yargı mensubu olarak iki yıl tutuksuz kalmalarını sağlamıştı katillerin…
İkincisi, hakim Fatma Nilgün Uçar ise adli tatil döneminde mahkeme başkanı olarak çıktığı ilk duruşmada kaçak polisler için tutuklama kararı vermiş, ayrıca kastı aşan fiil ile değil, bilerek isteyerek canavarca hislerle adam öldürmekle yargılanmaları gerektiğine hükmetmişti!

Kadın yürekli bir hakimdi Fatma Nilgün Uçar!

DUVAR

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
ankara hosting
sikiş