UA-109322840-1
$ DOLAR → Alış: 8,43 / Satış: 8,47
€ EURO → Alış: 9,93 / Satış: 9,97

Mesud Barzani: Kürdistan bayrağı birliğimizi simgeliyor

Mesud Barzani: Kürdistan bayrağı birliğimizi simgeliyor
  • 17.12.2019
  • 464 kez okundu

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi, 1999'da ilan ettiği 'Kürdistan Bayrak Günü'nü çeşitli etkinliklerle kutluyor. Bölgesel Yönetim'in eski başkanı Mesud Barzani de ilgili mesajında, "Kürdistan bayrağı bizim birliğimizi, barış, özgürlük ve birlikte yaşam mücadelemizi simgeliyor" dedi.

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nde bugün Kürdistan Bayrak Günü kutlanırken, Kürt lider Mesud Barzani de özel bir mesaj yayımladı. Bölgesel Yönetim’in eski başkanı, “Kürdistan bayrağı bizim birliğimizi, barış, özgürlük ve birlikte yaşam mücadelemizi simgeliyor. Kürdistan Bayrak Günü’nde, kutsal bayrağımız uğruna canlarını feda eden şehitlerimizi selamlıyorum” ifadelerini kullandı.

Masoud Barzani@masoud_barzani

The flag of Kurdistan symbolizes our unity and struggle for peace, liberty and co-existence. On Kurdistan Flag Day, I'd like to salute our martyrs who sacrificed their lives for our sacred flag.

2.417

Twitter Reklamları'na ilişkin bilgiler ve gizlilik

663 kişi bunun hakkında konuşuyor

 

Kürdistan parlamentosunun 1999’da aldığı kararla ‘Kürdistan Bayrak Günü’ olarak kabul edilen 17 Aralık gününde, bölgesel yönetim çeşitli etkinlikler düzenliyor. Öğrenciler, memurlar ve özel sektör çalışanları işe geleneksel Kürt kıyafetleriyle gidip Kürdistan bayraklı rozet takarken, Erbil’de Başbakan Neçirvan Barzani ve hükümet yetkililerinin katılımıyla resmi tören yapıldı. Selahaddin Üniversitesi’nde de 25 bin öğrencinin katılımıyla bir etkinlik düzenlendi. / DUVAR

 

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ