$ DOLAR → Alış: 5,86 / Satış: 5,89
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,57

Metin Cihan: Zor zamanlar geçiriyorum

Metin Cihan: Zor zamanlar geçiriyorum
  • 11.09.2019
  • 129 kez okundu

11 yaşındaki Rabia Naz'ın şüpheli ölümünü Türkiye gündemine taşıyan Metin Cihan, gördüğü baskılar nedeniyle yurtdışına çıktığını duyurdu. Cihan "Devlet yine neyse ama mafyadan korkuyorum" dedi.

Giresun’un Eynesil ilçesinde 12 Nisan 2018 günü evinin önünde yaralı halde bulunan ve kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren 11 yaşındaki Rabia Naz soruşturmasında hâlâ bir sonuç alınabilmiş değil. Rabia Naz’ın ölümüne ilişkin farklı raporlar hazırlanırken, Baba Şaban Vatan, henüz 11 yaşındaki kızının yetkililerin iddia ettiği gibi intihar etmediğini, araba çarpması sonucu öldüğünü söylüyor ve bu konuda AK Partili eski belediye başkanının yeğenine işaret ediyor. Baba Vatan, üst düzey siyasetçiler ve bürokratların konuyu kapatmaya çalıştığını belirtiyor.

Rabia Naz’ın şüpheli ölümüyle ilgili süreci başından itibaren takip eden ve sosyal medyadan yaptığı paylaşımlarla Türkiye gündemine taşınmasını sağlayan Metin Cihan, yaşadığı baskılar nedeniyle yurtdışına çıkmak zorunda kaldığını duyurdu.

‘DİLLENDİRMEMEM İSTENDİ’

İfadeye çağrıldığını, çeşitli platformlarda hedef gösterildiğini vurgulayan Cihan, Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

“Rabia Naz’ın ölümünün aydınlatılacağına dair birkaç kez çok umutlandım. Maalesef olmadı. Aksine babayı akıl hastanesine yatırmaya çalıştılar, bana soruşturma açıldı. Şu an yurt dışındayım. Zor zamanlar geçiriyorum. Yaşadığım ve bildiğim her şeyi tüm açıklığıyla anlatmak istiyorum.

…Karşımda devlet değil mafya varmış gibi gibi hissediyorum, devlet yine neyse ama mafyadan korkuyorum. Recep Tayyip Erdoğan’ın haberi var mı? Aylar öncesinden beri var. Benim bunu dillendirmemem istendi. Dillendirmedim. Çözülsün istedim. Çözmek adına hiçbir şey yapılmadı.

…Çok eski tweetlerle neden hedef gösteriliyorum? Ne itibarım var bilmem ama itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar. Neden? Maalesef hâlâ Rabia Naz’ın ölümünü örtbas etme derdindeler. Bu nedenle bana olan güveni yıkmaya çalışıyorlar. Bir yandan ölümü aydınlatıyor olsalar böyle demezdim.”

metin cihan@metcihan

rabia naz'ın ölümünün aydınlatılacağına dair birkaç kez çok umutlandım. maalesef olmadı. aksine baba'yı akıl hastanesine yatırmaya çalıştılar, bana soruşturma açıldı. şu an yurtdışındayım. zor zamanlar geçiriyorum. yaşadığım ve bildiğim her şeyi tüm açıklığıyla anlatmak istiyorum

7.940

Twitter Reklamları'na ilişkin bilgiler ve gizlilik

3.077 kişi bunun hakkında konuşuyor

 

metin cihan@metcihan

 · 

kullanıcıya yanıt olarak @metcihan ve 2 diğer kullanıcıya yanıt olarak

umudumu zorlayan anlardan biriydi. @cemkucuk55 açıkça "bu cinayet örtülmüştür" diyordu. https://twitter.com/metcihan/status/1143056416518942721 …

metin cihan@metcihan

Cem Küçük: "Rabia Naz olayı örtülmüştür. Bu tür eleştirel konulara girince ne yazık ki Ak Partililer telefon açıyor."

Yerleştirilmiş video

metin cihan@metcihan

2 mayıs'ta ak parti içinde etkili biriyle görüştüm. ne kadar etkili? yanımda bakanlarla yazışıyordu. bakanlar konudan haberdardı. bu görüşmeyi çok vicdanlı bir takipçim ayarladı. yine umutlandığım günlerden biriydi. halledeceğiz dedi.

667

Twitter Reklamları'na ilişkin bilgiler ve gizlilik

95 kişi bunun hakkında konuşuyor

 

metin cihan@metcihan

 · 

kullanıcıya yanıt olarak @metcihan ve 3 diğer kullanıcıya yanıt olarak

aile bakanı @ZehraZumrutS'un vicdanlı bir insan olduğunu ve konuyu çözmeye çalıştığını öğrenmiştim. keza milli eğitim bakanı @ziyaselcuk için aynı şeyi duydum. yanımda yazıştılar. umutlandım:/

metin cihan@metcihan

benimle görüşen kişi "önüme video koysalar bile beni rabia naz'ın intihar ettiğine inandıramazlar" dedi. buraya kadar normal. "bu saatten sonra @EmineErdogan ve sümeyye erdoğanı da inandırmazlar" dedi. her şeyi biliyorlar dedi. umutlandığım anlardandı.

711

Twitter Reklamları'na ilişkin bilgiler ve gizlilik

126 kişi bunun hakkında konuşuyor

 

metin cihan@metcihan

 · 

@metcihan adlı kullanıcıya yanıt olarak

rabia naz'a ne olduğunu ben bilmiyorum. bildiğim şeyleri anlatacağım. eeki belediye başkanı hiç konuşmuyor. eski MİLLİ SAVUNMA BAKANI hiç konuşmuyor.. hâlâ korunuyorlar. 1 kez bile ifade vermediler. ak partili değilim ama akparti içinde kimsenin bunları sevmediğini görebiliyorum.

metin cihan@metcihan

hal böyle olunca karşımda devlet değil mafya varmış gibi gibi hissediyorum devlet yine neyse ama mafyadan korkuyorum

964

Twitter Reklamları'na ilişkin bilgiler ve gizlilik

152 kişi bunun hakkında konuşuyor

 

metin cihan@metcihan

 · 

@metcihan adlı kullanıcıya yanıt olarak

recep tayyip erdoğan'ın @RTErdogan haberi var mı? aylar öncesinden beri var. benim bunu dillendirmemem istendi. dillendirmedim. çözülsün istedim. çözmek adına hiçbir şey yapılmadı.

metin cihan@metcihan

yaklaşık iki aydır dışarıdayım. yalnızım. her anlamda yıprandım. daha önemlisi baba @VatanSaban 1,5 yıldır uyumuyor uyuyamıyor. rabia naz'ın katilleri ve örtbas edenler ise muhtemelen lüks hayatlarında huzurlu uykular uyuyor, devlet tarafından korunuyor. bunu kabul edemiyorum.

419

Twitter Reklamları'na ilişkin bilgiler ve gizlilik

96 kişi bunun hakkında konuşuyor

 

DUVAR

 

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
sikiş