UA-109322840-1
$ DOLAR → Alış: 8,28 / Satış: 8,31
€ EURO → Alış: 10,07 / Satış: 10,11

Milletvekilliği düşürülen Gergerlioğlu: Oğlum ve ben tehditler alıyoruz

Milletvekilliği düşürülen Gergerlioğlu: Oğlum ve ben tehditler alıyoruz
  • 25.03.2021
  • 704 kez okundu

“Bana tanınan 10 gün sürede teslim olmayacağım ama kapıma gelip beni alırlarsa herhangi bir direniş göstermem”

Dokunulmazlığı kaldırılan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, kendisine ve oğlu Salih Gergerlioğlu’na tehditler geldiğini söyledi. Oğlunun kendisine benzediğini söyleyen Gergerlioğlu, yapılanların göz korkutma olduğunu belirtti.

Meclis’te bir süre eylem yapan HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, gözaltına alınıp serbest bırakılmasının ardından eylemini partisinin genel merkezine taşıdı. TELE1’den Rojda Altıntaş’a konuşan Gergerlioğlu, bir süredir tehditler aldığını söyledi. Oğluna da sık sık sosyal medya üzerinden Tehditler geldiğini vurgulayan Gergerlioğlu şunları söyledi:

“Oğlum bana çok benziyor”

“Tehditler alıyorum ama ciddiye almıyorum. Oğlum son zamanlarda dikkat çekiyor. Oğlum çocuklarım içerisinde en çok bana benzeyen çocuğumdur. Onun da yolu insan haklarıdır. Bundan dolayı tehditler alıyor. Ama bunlarda sosyal medya trollerinin işleri. Kendi tedbirlerimizi alırız ama bunlar göz korkutmadır.”

“AKP tabanından beni destekleyen çok insan var”

“AKP tabanından beni destekleyen çok insan var. Beni telefonla destek için arayıp ‘HDP’li değilim, AK Partiliyim’ diyen insanlar oldu. Yapılan zalimliği haksızlığı görüyorlar. İktidar partisi son derece zavallı. Namaz meselesini örtmek için ne yapacaklarını bilemiyorlar. Anadolu Ajansı’na ve TRT’ye çeşitli haberler yaptırıyorlar.”

“Bana tanınan 10 gün sürede teslim olmayacağım ama kapıma gelip beni alırlarsa herhangi bir direniş göstermem”

“Bana tanınan 10 gün sürede teslim olmayacağım ama kapıma gelip beni alırlarsa herhangi bir direniş göstermem. Cezaevine girersem de mücadelem sürecektir. Mücadele ederken son nefesimi veririm. Zindanlar bizim direnişimizi durduramaz. Bu yolda kurban seçilenlerden olabiliriz ilk kurban ben değilim son kurban da ben olmayacağım.” / T24

Gergerlioğlu, “Terör örgütü propagandası yapmak” suçundan 2 yıl 6 ay hapis cezası almıştı. Ceza, Yargıtay 16. Ceza Dairesince onanmıştı.

TBMM Genel Kurulunda, Gergerlioğlu hakkında mahkemece verilen cezaya ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkeresi okunarak bilgiye sunulmuştu. Anayasa gereğince, Genel Kurulda okunan tezkerenin ardından Gergerlioğlu’nun milletvekilliği düşmüştü.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ