UA-109322840-1
$ DOLAR → Alış: 12,93 / Satış: 12,98
€ EURO → Alış: 14,67 / Satış: 14,73

Okul binalarına tel örgü çekilecek

Okul binalarına tel örgü çekilecek
  • 29.07.2016
  • 1.253 kez okundu

Milli Eğitim Bakanlığı’nın, darbe girişiminin ardından illere gönderdiği güvenlik önlemlerini içeren genelgeye göre; okullarda, öğrenci servis araçlarına ayrılan alan dışında park yapılmayacak, giriş-çıkışlar kayıt altına alınacak, okul bina ve eklentilerinin etrafı duvar ve tel örgü gibi engellerle çevrilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 15 Temmuz darbe girişiminin ardından illere “Emniyet ve Güvenlik Tedbirleri” adlı genelge gönderdi.

memurlar.net’te yer alan habere göre, genelgeyi gönderen MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, yeni eğitim öğretim yılıyla birlikte okullarda alınacak yeni tedbirleri açıkladı.

Genelgede, “Bakanlığımız, okullar ile özel eğitim kurumları ve barınma merkezlerinde üzücü olaylarla karşılaşılmaması için mevzuat esasları doğrultusunda emniyet ve güvenlik tedbirleri aksatılmadan uygulanacaktır” denildi.

Buna göre mesai saatleri dışında öğretmenler okul binasına izinle girebilecek. Okula tamire gelen tesisatçının alet çantası aranacak ve tamirciye okuldan bir personel eşlik edecek.

Genelgeye göre, alınacak bazı önlemler şöyle:

* Gizli ve gizlilik dereceli birim ve kısımlarda çalışan personel hakkında, “güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması” yapılacak.

* Okul bahçesine hiçbir surette araç alınmayacak. Öğrenci servis araçlarına ayrılan alan dışında park yapılmayacak.

* Çalışma saatleri dışında herhangi bir sebeple okula girmek isteyen personel, birim amirlerine veya güvenlikten sorumlu birime önceden bildirecek.

* Giriş-çıkışlar kayıt altına alınacak.

* Okula veya herhangi bir bakanlık birimine elektrik, su, havagazı ve kalorifer bakım-onarımı gibi amaçlarla gelen kişilerin tamir takımları, taşıdığı çanta ve torbaları girişte kontrol edilecek.

* Onarım süresince kontrol amacıyla bu kişilerin yanında refakatçi bir personel olacak.

* Okul bina ve eklentilerinin etrafı duvar ve tel örgü gibi engellerle çevrilecek.

* Belirli noktalara güvenlik kulübesi yapılacak.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ