UA-109322840-1
$ DOLAR → Alış: 8,71 / Satış: 8,75
€ EURO → Alış: 10,36 / Satış: 10,41

Ruhani Amerika halkından yardım istedi

Ruhani Amerika halkından yardım istedi
  • 21.03.2020
  • 437 kez okundu

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Amerikalılara açık mektup yazdı. Yaptırımların ‘salgının yayılmasına yol açtığını’ söyleyen Ruhani, ABD halkına İran’a yönelik yaptırımların son bulması için hükümete baskı yapmaları çağrısında bulundu ve “Gelecek nesiller sizi, yöneticilerinizin politikalarından sorumlu tutacaktır” ifadelerini kullandı.

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ABD yönetiminin uyguladığı yaptırımların ülkesinin yeni tip korona virüsüyle mücadelesine engel olduğunu ve vatandaşlarının hayatını kaybetmesine yol açtığını belirterek, Amerikan halkına, “ABD tarihine daha fazla kara sayfa eklenmesine izin vermeyin” dedi. Ruhani, ABD halkına hitaben yazdığı açık mektupta ülkesine yönelik yaptırımların son bulması için Washington yönetimine baskı yapılmasını istedi.

Amerikalılardan Kongre’deki temsilcilerini yaptırım ve baskıların hiçbir zaman başarılı olamayacağı konusunda bilgilendirmesini isteyen Ruhani mektubunda, “Şimdi ABD halkının hükümete yüksek sesle hesap sorma zamanıdır. ABD tarihine daha fazla kara sayfa eklenmesine izin vermeyin” ifadelerine yer verdi.

Hassan Rouhani

@HassanRouhani

In a pandemic Tehran, Paris, London and Washington are not far apart and any undermining of Iran’s health system will cripple the global fight against this pandemic. is a matter of life and death and countering it is the duty of all nations.http://president.ir/en/114343 

Any hostile actor seeking to undermine Iran’s health system and restricting the needed financial…

In a message addressing the people of America, President described countering COVID-19 a global “duty” of all and warned that under a “pandemic” situation, Tehran, Paris, London and Washington are…

president.ir

528 kişi bunun hakkında konuşuyor

Covid-19’a karşı sağlanacak bir başarıya tüm dünyanın ortak olacağını ve her yeri saran bu tehlike karşısında Tahran, Paris, Londra ve Washington arasında bir mesafe bulunmadığını belirten Ruhani, şunları söyledi: “İran küresel bir sorun olan korona virüsüyle boğuşurken ABD’nin acımasız ekonomik terörizmine maruz kalıyor. ABD, yürüttüğü politikalardan geri adım atmıyor ve böylece salgının da yayılmasına yol açıyor. ABD yaptırımları İran’ın korona virüsüyle mücadelesine engel olarak, vatandaşlarımızın hayatını kaybetmesine neden oluyor.”

‘DAR GÖRÜŞLÜ VE DÜŞMANCA POLİTİKALAR’

ABD yaptırımlarının İran’daki birçok sıradan vatandaşın iş ve gelirinin yanı sıra sağlığını da kaybetmesine neden olduğunu ifade eden Ruhani, “Bu salgının İran’daki sağlık sistemi ve kriz yönetimindeki mali kaynakların zayıflamasına yol açmasını isteyen dar görüşlü ve düşmanca politikalar, diğer ülkelerin de bu salgınla mücadelesine direkt etki edecektir” görüşünü paylaştı.

‘SİZ SORUMLU TUTULACAKSINIZ’

İran Cumhurbaşkanı, ABD yaptırımlarının ülkesinin ekonomisine yüz milyarlarca dolar zarara sebep olduğuna işaret ederek, ABD halkına şöyle seslendi:  “Uluslararası yasalar ve insan haklarına riayet edilmesi ABD ve diğer halkların yararınadır. Şunu bilmelisiniz: Gelecek nesiller sizi, yöneticilerinizin politikalarından sorumlu tutacaktır. Dünyadaki halklar şu an ABD hakkında iyi şeyler düşünmüyor.” (Kaynak: Sputnik)

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ