UA-109322840-1
$ DOLAR → Alış: 8,28 / Satış: 8,31
€ EURO → Alış: 10,07 / Satış: 10,11

Takip ettiği için işten çıkarıldığı Demirtaş’tan mesaj geldi

Takip ettiği için işten çıkarıldığı Demirtaş’tan mesaj geldi
  • 04.07.2020
  • 493 kez okundu

İstanbul’da özel bir şirkette satış danışmanı olarak işe başlayan Ercan Saldanli, HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ı takip ettiği için işten çıkarıldığını açıkladı. Demirtaş sosyal medyadan Saldanli’ye seslendi: “Sıkma canını güzel kardeşim. İş bulman için yardımcı olacağım…”

İstanbul’da özel bir şirkette satış danışmanı olarak işe başlayan Ercan Saldanli, ilk iş günü öğleye kadar çalıştıktan sonra işten çıkarıldı. İşten çıkarılma nedenini soran Saldanli, “yetkili yok” cevabıyla karşılaştı. Bunun üzerine yetkilinin telefon numarasını alarak, neden çıkarıldığını soran Saldanli, “Ercan bey, sosyal medya hesaplarınıza baktığımızda savunduğunuz kişilerle ilgi şu anda bir yasal süreç işlemektedir. Bu sebeple şu anki devlet politikalarına ya da devletin yargılamada olduğu bir konuda bu kadar afişe sosyal medyanız uygunsuz görüldü” diye yanıt aldı.

Mezopotamya Ajansı’ndan Mehmet Aslan’ın haberine göre, yetkilinin mesajının devamında, “İnşallah başka bir zaman diliminde birlikte çalışmak nasip olur. Olur da koşullar değişirse, tekrardan sizinle çalışmak isteriz” dediğini de aktaran Saldanli, sosyal medyada Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ı takip ettiğini ve bu nedenle işten çıkarıldığını söyledi. Yaşadığı durumu, “Bu ülkede Kürt olmanın dezavantajları ya da Kürt olmaktan kaynaklı çalışamamanın özeti bu” sözleriyle ifade eden Saldanli, “Türkiye’deki faşizm düzeninin değişmesi ya da bir gün Demirtaş’ın iktidara gelmesi durumunda orada çalışma durumum var” diye konuştu.

‘SIKMA CANINI GÜZEL KARDEŞİM…’

Yaşananların ardından Twitter hesabından konuyla ilgili açıklama yapan Demirtaş da, “Sıkma canını güzel kardeşim. Bütün bu haksızlıklar bir gün biter. Kimileri için geriye sadece utanç kalır. Hem bak, artık ben de seni takip ediyorum. İş bulman için de yardımcı olacağım” dedi.

Kaynak

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ