UA-109322840-1
$ DOLAR → Alış: 7,79 / Satış: 7,82
€ EURO → Alış: 9,29 / Satış: 9,33

Trump ısrarcı: Suriye’nin petrolü bizde, petrolü aldım

Trump ısrarcı: Suriye’nin petrolü bizde, petrolü aldım
  • 13.01.2020
  • 186 kez okundu

ABD Başkanı Donald Trump, Suriye'nin petrol sahalarında asker bırakma kararını "Orada olan askerlerim sadece petrolü alıyor, petrolü koruyor" diyerek savundu. Trump, Fox News sunucusunun 'askerlerin petrolü almadığını' söylemesi üzerine de, "Bilmiyorum belki de almalıyız ama petrol bizde" dedi.

ABD Başkanı Donald Trump, Suriye’nin petrol kaynakları hakkındaki tartışmalı açıklamalarını sürdürüyor. ABD Başkanı son olarak, Suriye’nin petrol bölgelerinde asker bırakma kararını savunurken, “Biliyor musunuz ne yaptım? Petrolü aldım” dedi.

Fox News’a konuşan Trump, “Suriye’de asker bıraktığımı söylüyorlar. Biliyor musunuz ne yaptım? Petrolü aldım. Orada olan askerlerim sadece petrolü alıyor, petrolü koruyor” dedi. ABD Başkanı, sunucu Laura Ingraham’ın araya girerek ‘askerlerin petrolü almadığı’ yönünde bir düzeltme yapması üzerine de hızını alamadı. Trump, Suriye petrolü için “Bilmiyorum belki de almalıyız ama petrol bizde. Şu an petrole ABD sahip. Petrol bizde” dedi.

ABD Başkanı, ekim ayında Türkiye’nin harekatı sonrası Suriye’nin kuzeyinden çekilip sadece petrol sahalarında asker bırakma kararının ardından, “Petrolü güvence altına almak için asker bırakıyoruz. Ve bu petrol için savaşmamız gerekebilir. Petrol çok değerli. Biz de bir miktar alabilmeliyiz. Ve planladığım şey belki de, Exxon Mobil veya harika şirketlerimizden biriyle bir anlaşma yapıp, oraya gidip, bu işi düzgünce yapmak” sözleriyle tepki çekmişti. / DUVAR

 

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ