$ DOLAR → Alış: 6,80 / Satış: 6,83
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Trump: Putin’le görüşmeden büyük sonuçlar çıkacak

Trump: Putin’le görüşmeden büyük sonuçlar çıkacak
  • 18.07.2018
  • 441 kez okundu

ABD Başkanı Donald Trump, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le Suriye'yi ve seçimlere Rus müdahalesi iddialarını görüştüğü toplantıdan 'çok önemli sonuçlar çıkacağını' açıkladı…

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le ortak basın toplantısındaki tavrından ötürü eleştiri yağmuruna tutulan ABD Başkanı Donald Trump’tan yeni açıklama geldi. Trump’la, Putin’le görüşmesi sonrasında ‘büyük sonuçların geleceğini’ söyledi.

İki liderin pazartesi günü Helsinki’de yaptığı görüşmede Suriye’de olası bir anlaşma ve Rusya’nın ABD’deki 2016 başkanlık seçimlerine müdahale iddiaları masaya yatırılmıştı. İki lider Suriye’de anlaşma beklentisi konusunda bir açıklama yapmamıştı. Ancak Trump’ın, seçimlere Rus müdahalesini reddederek kendi istihbarat ajansı FBI’ın kanaatine Putin’in yanından karşı çıkması ülkesinde infial yaratmıştı.

‘BOKS MAÇI GÖRMEK İSTİYORLARDI’

Trump bugün Twitter’dan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“İstihbaratın üst düzeylerinden çok sayıda insan benim Helsinki’deki basın toplantısı performansıma bayıldı. Putin ve ben, basın toplantısı öncesindeki görüşmemizde birçok önemli meseleyi konuştuk. Çok iyi anlaştık ki bu, bir boks maçı görmek isteyen nefret dolu birçok kişiyi sahiden rahatsız etti. Büyük sonuçlar gelecek!”

“Brüksel’deki NATO zirvesi üye ülkelerin daha hızlı bir şekilde milyarlarca dolar katkı yapması sonucu kesin bir zafer olmakla beraber, Rusya ile görüşme, uzun vadede, daha büyük bir başarı olabilir. Bu görüşmeden birçok olumlu şey çıkacak.” (Dış Haberler)

Donald J. Trump✔@realDonaldTrump

So many people at the higher ends of intelligence loved my press conference performance in Helsinki. Putin and I discussed many important subjects at our earlier meeting. We got along well which truly bothered many haters who wanted to see a boxing match. Big results will come!

12:53 – 18 Tem 2018

Twitter Reklamları'na ilişkin bilgiler ve gizlilik

 

Donald J. Trump✔@realDonaldTrump

While the NATO meeting in Brussels was an acknowledged triumph, with billions of dollars more being put up by member countries at a faster pace, the meeting with Russia may prove to be, in the long run, an even greater success. Many positive things will come out of that meeting..

13:08 – 18 Tem 2018

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ