UA-109322840-1
$ DOLAR → Alış: 8,07 / Satış: 8,10
€ EURO → Alış: 9,65 / Satış: 9,69

Trump’a Kaşıkçı çağrısı: Suudilerle ilişki kopmalı!

Trump’a Kaşıkçı çağrısı: Suudilerle ilişki kopmalı!
  • 07.10.2018
  • 583 kez okundu

ABD'li Senatör Chris Murphy: Suudi gazetecinin İstanbul'da öldürüldüğü doğruysa ABD, Suudi Arabistan'la ilişkilerini koparmalıdır.

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın İstanbul’daki Suudi Arabistan’ın konsolosluğunda öldürüldüğü iddiası ABD’de de tepkiye neden oldu. Senato Dış İlişkiler Komitesi üyesi olan Demokrat senatör Chris Murphy, Washington’a çağrıda bulundu.

Murphy, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Suudilerin ABD’de yaşayan bir kişiyi konsolosluğa çekip öldürdüğü doğruysa, bu durum Suudi Arabistan ile ilişkilerimizde temel bir kopuş anlamına gelmelidir” dedi.

Chris Murphy@ChrisMurphyCT

US Senate candidate, CT

If this is true – that the Saudis lured a U.S. resident into their consulate and murdered him – it should represent a fundamental break in our relationship with Saudi Arabia.

Marty Baron@PostBaron

Turkey concludes that prominent journalist Jamal Khashoggi was killed in Saudi consulate, two people familiar with the probe say https://www.washingtonpost.com/news/world/wp/2018/10/06/turkey-concludes-that-prominent-journalist-jamal-khashoggi-was-killed-in-saudi-consulate-two-people-familiar-with-the-probe-say/ …

Twitter Reklamları'na ilişkin bilgiler ve gizlilik

 

ABD Başkanı Donald Trump, Suudi gazeteci Kaşıkçı’nın ters düştüğü Suudi veliaht Prens Muhammed bin Selman ile yakın bir ilişki kurmuş durumda. Dolayısıyla, Trump yönetiminin konsoloslukta cinayet suçlamasına ne tepki vereceği merak ediliyor. Amerikan Dışişleri şu ana dek, “Yakından izliyoruz. Daha fazla bilgiye ihtiyaç var” açıklamasıyla yetindi. (Dış Haberler)

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ