UA-109322840-1
$ DOLAR → Alış: 13,60 / Satış: 13,65
€ EURO → Alış: 15,14 / Satış: 15,20

Türkiye-Rusya ortak devriyesi başladı

Türkiye-Rusya ortak devriyesi başladı
  • 01.11.2019
  • 560 kez okundu

Rusya ile varılan mutabakatın ardından ilk Türkiye-Rusya ortak devriyesi başladı. Dırbesiye ile Resulayn arasındaki bölgede yapılan devriye için Rusya, takviye olarak 300 personel ve 20 zırhlı araç gönderdi.

Soçi’de varılan mutabakatın ardından Türkiye ile Rusya’nın ilk ortak devriyesi başladı. Rus askeri konvoyunun gelmesiyle başlayan devriye, Suriye’nin Dırbesiye ile Resulayn arasında kalan bölgede düzenleniyor.

AA Canlı@AACanli

: 'nin kuzeyinde icra edilmesi planlanan Türk-Rus müşterek ilk kara devriyesi gerçekleştiriliyor https://www.pscp.tv/w/1mrGmrNbQmzJy 

Anadolu Ajansı @anadoluajansi

Suriye'nin kuzeyinde icra edilmesi planlanan Türk-Rus müşterek ilk kara devriyesi gerçekleştiriliyor

pscp.tv

60

Twitter Reklamları'na ilişkin bilgiler ve gizlilik

25 kişi bunun hakkında konuşuyor

 

RUSYA 300 PERSONEL, 20 ZIRHLI ARAÇ GÖNDERDİ

Rusya Savunma Bakanlığı, Rus askeri polisinin Türk tarafıyla ortak devriyeler yapmaya başlayacağı Suriye’nin kuzeyine takviye olarak 300 personel ve 20 zırhlı araç gönderdi. Rus askeri polisinin her gün en az 10 yerleşim biriminde devriye yapması bekleniyor. Taraflar, devriye güzergahlarının belirlenmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

Rus askeri polisi, sınır noktasında Türk konvoyunu ‘Tigr’ tipi zırhlı araçlarla karşılayacak ve devriye faaliyeti başlayacak. Devriye faaliyeti kapsamında beş saat içinde yaklaşık 150 kilometre kat edilmesi ve her kontrol noktasında rapor düzenlenmesi gerekiyor. (Sputnik)

 

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ