$ DOLAR → Alış: 5,54 / Satış: 5,56
€ EURO → Alış: 6,14 / Satış: 6,16

Yavuz’a KHK’li yanıtı: Öldürün bizi de rahat edin

Yavuz’a KHK’li yanıtı: Öldürün bizi de rahat edin
  • 17.04.2019
  • 199 kez okundu

"Kamu hizmetinden yasaklı olanlar seçme hakkına da sahip değillerdir" diyen AK Partili Ali İhsan Yavuz'a sosyal medya üzerinden çok sayıda kişi tepki gösterdi. Haklarında mahkeme kararı olmadan kamudan ihraç edilen KHK'liler "Vatandaşlıktan çıkarsınlar demeye az kaldı. KHK ile işten at, pasaportlarımızı al, sivil ölüme terk et, şimdi de seçme hakkını tartış. Öldürün bizi de hepten rahat edin" ifadelerini kullandı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, YSK’ye yapılan itirazın ardından bugün medya temsilcileriyle bir araya geldi. Yavuz, “Kamu hizmetinden yasaklı olanlar seçme hakkına da sahip değildirler” ifadelerini kullandı. Yavuz “KHK’liler oy da kullanamamalı. Peki kamu hizmetinden yasaklı olanlar için illa mahkeme kararı gerekir mi? Bence hayır” dedi. Yavuz’un KHK’lilere ilişkin sözlerine çok sayıda kişi sosyal medya üzerinden tepki gösterdi.

‘İLERİ FAŞİZME GÖTÜRME HAMLESİ’

Yavuz’un sözlerine ilk tepki gösterenler arasında KHK ile ihraç edilen HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergirlioğlu da yer aldı. Gergerlioğlu, Twitter hesabından,”‘KHK’lilerin oy hakkı verilmemeli’ diyor, ‘Vatandaşlıktan çıkarsınlar’ demeye az kaldı. Zulme sessiz kalırsanız yapmayacakları yok! KHK zulüm rejiminizle yenileceksiniz, demokrasi ve hukuk galip gelecek, zalimler gidecek!” paylaşımını yaptı.

Ömer Faruk Gergerlioğlu@gergerliogluof

UTAN, UTAN.!

'KHK lilarin oy hakki verilmemeli' diyor, 'Vatandaşlıktan çıkarsınlar' demeye az kaldı

Zulme sessiz kalirsaniz yapmayacakları yok..!

KHK zulüm rejiminizle yenileceksiniz, demokrasi ve hukuk galip gelecek, zalimler gidecek..!https://t24.com.tr/haber/akp-genel-baskan-yardimcisi-ali-ihsan-yavuz-konusuyor,817203 …

1.916

 · Ankara, Türkiye

Twitter Reklamları'na ilişkin bilgiler ve gizlilik

AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz konuşuyor

AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz konuşuyor

t24.com.tr

1.254 kişi bunun hakkında konuşuyor

 

CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker Yavuz’un sözlerine ilişkin, “KHK ile mahkeme kararı bile olmadan kamu hizmetinden yasaklananların da seçilme ve seçmenlik hakkını gasp etme girişimi; AKP’nin ileri demokrasi diye diye Türkiye’yi ileri faşizme götürme hamlesidir” ifadelerini kullandı.

Ali ŞEKER@draliseker

KHK ile mahkeme kararı bile olmadan kamu hizmetinden yasaklananların da seçilme ve seçmenlik hakkını gasp etme girişimi; Akp’nin ileri demokrasi diye diye Türkiye’yi ileri faşizme götürme hamlesidir.

661

192 kişi bunun hakkında konuşuyor

Twitter Reklamları'na ilişkin bilgiler ve gizlilik

 

‘ŞİMDİ DE SEMÇE HAKKINI TARTIŞ’

OHAL döneminde yayımlanan 672 sayılı KHK ile Kocaeli Üniversitesi’ndeki görevinden ihraç olan Prof. Dr. Nilay Etiler ise “Peki kim karar verdi, kamudan ihraç edilmelerine? Soruşturma mı yapıldı, mahkeme mi karar verdi? Sizin işbirlikçi yöneticileriniz kurumlarında istemedikleri kişileri sudan gerekçelerle listelere yazdılar, yukarısı da onayladı. Durumun özeti budur!” dedi.

Nilay Etiler@nilayetiler

Peki kim karar verdi kamudan ihraç edilmelerine? Soruşturma mı yapıldı mahkeme mi karar verdi? Sizin işbirlikçi yöneticileriniz kurumlarında istemedikleri kişileri sudan gerekçelerle listelere yazdılar, yukarısı da onayladı. Durumun özeti budur!

T24@t24comtr

AKP’li Ali İhsan Yavuz: Ben bir tartışma daha başlatayım isterseniz… Kamu hizmetinden yasaklı olanlar seçme hakkında sahip değillerdirhttps://t24.com.tr/haber/akp-genel-baskan-yardimcisi-ali-ihsan-yavuz-konusuyor,817203 …

Resmi Twitter'da görüntüle

201

Twitter Reklamları'na ilişkin bilgiler ve gizlilik

71 kişi bunun hakkında konuşuyor

 

Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü’nden ihraç edilen öğretim görevlisi Elif Çongur, “Hiçbir mahkeme kararı yokken bir gece yayınladığın KHK ile işten at, pasaportlarımızı al, sivil ölüme terk et, şimdi de seçme hakkını tartış. Öldürün bizi de hepten rahat edin be” paylaşımında bulundu. (DUVAR)

Elif Çongur@elifcongur

hiçbir mahkeme kararı yokken bir gece yayınladığın khk ile işten at, pasaportlarımızı al, sivil ölüme terk et, şimdi de seçme hakkını tartış. öldürün bizi de hepten rahat edin be.

dokuz8HABER@dokuz8haber

@dokuz8haber adlı kullanıcıya yanıt olarak

AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Ankara'da düzenlediği basın toplantısında, "KHK ile kamu hizmetinden atılanlar bence oy da kullanamamalı. Bunun illa mahkeme kararıyla alınması gerekmiyor. KHKlılar oy kullanmamalı" dedi.

Resmi Twitter'da görüntüle

1.991

Twitter Reklamları'na ilişkin bilgiler ve gizlilik

572 kişi bunun hakkında konuşuyor

 

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
ankara hosting
sikiş