UA-109322840-1
$ DOLAR → Alış: 8,62 / Satış: 8,65
€ EURO → Alış: 10,30 / Satış: 10,34

5 ilde daha sokağa maskesiz çıkmak yasaklandı

5 ilde daha sokağa maskesiz çıkmak yasaklandı
  • 16.06.2020
  • 813 kez okundu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, korona virüsü nedeniyle Diyarbakır, Erzurum, Kayseri, Rize ve Şanlıurfa’da maske kullanımının zorunlu olduğu ve kuralın uygulandığı il sayısının 42’ye çıktığını duyurdu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, korona virüsü (Covid-19) salgına yönelik tedbirler kapsamında Diyarbakır, Erzurum, Kayseri, Rize ve Şanlıurfa’da maskesiz olarak sokağa çıkmanın yasaklandığını açıkladı. Maske zorunluluğu getirilen il sayısı 42’ye yükseldi.

Twitter hesabından açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, korona virüsü vakalarındaki artış nedeniyle Diyarbakır, Erzurum, Kayseri, Rize ve Şanlıurfa’da da maske takmanın zorunlu hale geldiğini duyurdu.

Maske kullanımının önemli olduğunu belirten Koca, “Vaka artışlarıyla dikkat çeken şehirlerimiz başta olmak üzere, artış eğilimi olan yerlerde il hıfzıssıhha kurullarımız, valilerimiz başkanlığında riske karşı kararlar almaya devam ediyor. 42 ilimizde maske, yaptırımı olan bir sosyal sorumluluk. Virüsle maskesiz mücadele edemeyiz” ifadelerini kullandı.

Son kararlarla birlikte maske takmanın zorunlu olduğu il sayısı 42’ye çıktı. / DUVAR

Dr. Fahrettin Koca

@drfahrettinkoca

Vaka artışlarıyla dikkat çeken şehirlerimiz başta olmak üzere, artış eğilimi olan yerlerde il hıfzıssıhha kurullarımız, valilerimiz başkanlığında riske karşı kararlar almaya devam ediyor. 42 ilimizde maske, yaptırımı olan bir sosyal sorumluluk. Virüsle maskesiz mücadele edemeyiz.

Resmi Twitter'da görüntüle
6.662 kişi bunun hakkında konuşuyor

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ