UA-109322840-1
$ DOLAR → Alış: 7,80 / Satış: 7,83
€ EURO → Alış: 9,12 / Satış: 9,16

ABD’li Bakan Mnuchin: Türkiye’ye yaptırım listesini hazırda tutuyoruz

ABD’li Bakan Mnuchin: Türkiye’ye yaptırım listesini hazırda tutuyoruz
  • 30.10.2019
  • 309 kez okundu

ABD Maliye Bakanı Mnuchin, ABD'nin Türkiye'ye yönelik "yaptırım listesini hazırda" tuttuklarını söyledi. Mnuchin, "eğer ateşkes anlaşması başarılı olmasaydı finansal yaptırımların uygulanmasına karar verildiğini" belirtti.

ABD Maliye Bakanı Steve Mnuchin, Trump yönetiminin Türkiye’ye yönelik bir dizi yaptırım önlemini hazırda tuttuğunu söyleyerek, yaptırımların “gerekli görülmesi” halinde kullanılabileceğini söyledi.  Mnuchin, ABD yönetiminin önceki yaptırımların kaldırılmasını sağlayan Suriye’deki ateşkes sürecinden de şimdiye kadar memnun olduğunu ifade etti.

Suudi Arabistan’da bir röportajında Mnuchin, Ankara’yı ziyareti öncesinde ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence’in ateşkes müzakerelerinde kullanması için ek hedefler de gerçekleştirildiğini söyledi. Mnuchin, “eğer ateşkes anlaşması başarılı olmasaydı finansal yaptırımların uygulanmasına karar verildiğini” belirtti.

ABD yönetiminin hâlâ bu listeyi elinde tuttuğunu kaydeden Mnuchin, “Bunları kullanmamızı beklemek için bir sebebim yok. Bence bence işlerin gidişatından memnunuz” dedi. / DUVAR

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ