UA-109322840-1
$ DOLAR → Alış: 7,30 / Satış: 7,33
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,84

Ahmet Şık hakkında soruşturma başlatıldı

Ahmet Şık hakkında soruşturma başlatıldı
  • 05.02.2021
  • 517 kez okundu

Boğaziçi Üniversiteli öğrencilerin eylemine destek çağrısında bulunan Bağımsız Milletvekili Ahmet Şık hakkında ‘Suç işlemek için alenen tahrik’ten soruşturma başlatıldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, İstanbul Bağımsız Milletvekili Ahmet Şık hakkında soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Başsavcılığın açıklamasında “Bazı internet siteleri ve sosyal medya mecralarında; Bağımsız milletvekili Ahmet Şık’ın Boğaziçi protestolarını bahane ederek, “bu hükümet seçimle gitmeyecek, sokağa çıkın” çağrısında bulunduğuna dair haberler yer alması üzerine, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Parlamenterler Bürosu tarafından,  27. Dönem bağımsız milletvekili Ahmet ŞIK hakkında TCK 214. Maddesi kapsamında “Suç işlemek için alenen tahrik” suçundan soruşturma başlatıldığı” denildi.

AHMET ŞIK’TAN YANIT: SOKAK KAPANIR AMA YOL AÇILIR

Soruşturma haberi üzerine Ahmet Şık, Twiter hesabından şu mesajı paylaştı: Aldıkları talimatın gereğini yaparak soruşturma başlatarak dediklerimi haklı çıkaranlara; “Barikat sokağı kapatır ama yolu açar.”

NE OLMUŞTU?

Ahmet Şık Boğaziçi’ne atanan AK Partili Rektör Melih Bulu’yu protesto ettikleri için gözaltına alınan öğrencilerin serbest bırakıldığı gün yaptığı açıklamada “Kimse seçimle gidiyorlar sayıklamasının peşinden gitmesin artık. Çünkü mafyayla; hukukla mücadele edilmez. Bunların hukuku ile mücadele edilmez. Evrensel hukuk normlarının olduğu bir hukukla mücadele etmek için herkes yurttaşlık görevini yerine getirmeli, bu mücadeleye omuz verilmeli. İsim vererek de söyleyeceğim Kemal Kılıçdaroğlu’nun yaptığı veli toplantısında anne babalara yaptığı çağrıyı kimse ciddiye almasın. Burada çok ağır bir yük var ve bu yükü kaldırmak sadece bu genç arkadaşların tek başına yüklenebileceği bir ağırlık değil bu. Hep birlikte ona el atmamız gerekilor ve hep birlikte o taşı kaldırıp atacağız. O taşın adı saray rejimi” demişti. / DUVAR

 

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ