UA-109322840-1
$ DOLAR → Alış: 7,87 / Satış: 7,90
€ EURO → Alış: 9,28 / Satış: 9,32

Akşener’den Erdoğan’a liderler zirvesi çağrısı

Akşener’den Erdoğan’a liderler zirvesi çağrısı
  • 06.03.2020
  • 208 kez okundu

İYİ Parti lideri Meral Akşener, katıldığı televizyon programında gündemi değerlendirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan-Putin zirvesini ele alan Akşener, Erdoğan’a liderler zirvesi yapılması konusunda çağrı yaptı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a liderler düzeyinde toplanma çağrısında bulundu. Fox TV’de İsmail Küçükkaya’nın sunduğu Çalar Saat programına konuk olan Akşener, dün Moskova’da gerçekleşen Erdoğan-Putin  görüşmesine ilişkin muhalefet olarak hiçbir bilgiye ulaşamadıklarını söyledi.

Akşener, “Biz muhalefet olarak hiçbir konuyu sayın Erdoğan’dan veya ilgililerinden öğrenemiyoruz. mutabakat ve Suriye de olanlarla ilgili ister toplu, ister tek tek liderlerle görüşme yapması Türkiye için iyi olur” diye konuştu.

Akşener’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

SURİYE POLİTİKASI: Bugünkü şartlarda Suriye’de ne işimiz var diyemeyiz ama 10 yıl önce neden Suriye’ye gittik bunu sormalıyız. 10 yılın sonunda biz ne kazandık? 4,5 milyon sığınmacı, 40-50 miyar dolar para harcanmış. Bugün sınırların açılmasıyla birlikte Yunanistan, ile olan problemler ve sırf sorun haline gelmiş bir dış politika.

ERDOĞAN-PUTİN GÖRÜŞMESİ: Ateşkesi olumlu karşıladık. Putin ile Esad’ın kazanımlarının yerinde durduğunu gördük. Soçi Mutabakatı ile benzerlikleri var. Bu kadar gürültü niye çıktı o zaman? Gözlem noktalarının durumu ne olacak bilinmiyor. Erdoğan’ın güvenli bölge düşüncesi vardı. TOKİ ev yapacaktı oluşturulacak güvenli bölgede ve Türkiye’den dönmek isteyen Suriyeliler yerleşecekti. Burası da belirsiz. Sadece ateşkes bölümü olumlu. Esad’ın da mutabakatın içinde olduğu görülüyor. Bahçeli salı günü yaptığı konuşmada İdlib’deki askerlerimizi Rusların öldürdüğünü ve Putin’in özür dilemesini, Rusya’nın tazminat ödemesini istemişti. Bunu önemsemiştim. Putin sadece taziyede bulundu.

MECLİS’TEKİ YUMRUKLU KAVGA: Bu bir tuzaktır. Şehitlerimizle ilgili o sıradanlaştırılmaya bir katkıda bulunulmuş oldu. Bu tuzağı başından beri bu algoritmayı ifade ederek geldim ben. / DUVAR

 

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ