UA-109322840-1
$ DOLAR → Alış: 8,30 / Satış: 8,34
€ EURO → Alış: 9,69 / Satış: 9,73

Babacan: Davutoğlu ile ciddi bir ayrışmamız var

Babacan: Davutoğlu ile ciddi bir ayrışmamız var
  • 14.03.2020
  • 223 kez okundu

Ali Babacan’dan Ahmet Davutoğlu açıklaması: Nihai hedefler çok önemli. Tarz, üslup, metot, yani oralarda ciddi bir ayrışmamız var.

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile AK Parti hükümetinde birlikte çalıştıklarını hatırlattı. Babacan AK Parti sonrasındaki süreç içinse, “Bir arada olmak mümkün olmadı” dedi.

Medyascope’ta Ruşen Çakır’ın sorularını yanıtlayan Babacan, yeni parti kurma sürecinde neden Davutoğlu ile birlikte hareket etmedikleriyle ilgili şunları söyledi:

“Ahmet Bey’le tanışmamız 2002. Hükümetin ilk kurulduğu yıllar. Daha önce tanımıyordum ama iyi bir ilim adamı olarak, saygın bir ilim adamı olarak sadece ismen duymuştum. Daha sonra yakın çalıştık, çok yakın çalıştık. Ancak bu AK Parti’den ayrılma, daha sonra yeni bir hareket başlatma sürecine bakarsanız başlangıcı, yöntem, kronoloji tamamen farklı seyrediyor bugüne kadar.
Türkiye’deki sorunların tespiti konusunda ortak görüşler tabii ki olabilir, ama nasıl bir Türkiye görmek istiyoruz ve bunu nasıl bir ekiple yapmak istiyoruz? Bu önemli. Yine nihai hedefler çok önemli. Tarz, üslup, metot, yani oralarda ciddi bir ayrışmamız var. Onun için bir arada olmak mümkün olmadı.”  / DUVAR

 

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ