UA-109322840-1
$ DOLAR → Alış: 17,92 / Satış: 17,99
€ EURO → Alış: 18,33 / Satış: 18,40

Bozdağ: Tahir Elçi olayında somut veri olmadığı için tutuklama yok

Bozdağ: Tahir Elçi olayında somut veri olmadığı için tutuklama yok
  • 16.02.2016
  • 1.192 kez okundu

Bakan Bozdağ, Tahir Elçi’nin öldürülmesi olayında somut veri elde edilemediği için şu an için herhangi bir tutuklamanın olmadığını söyledi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Diyarbakır eski Baro Başkanı Tahir Elçi’nin öldürülmesi olayında somut veri olmadığı için gözaltının olduğu fakat şu an için herhangi bir tutuklamanın olmadığını söyledi.

Bekir Bozdağ, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Adalet Bakanlığı ile bağlı kurumların bütçe görüşmelerinde komisyon üyelerin soru, eleştiri ve görüşlerine cevap verdi.

‘Elçi soruşturmasında şu ana kadar somut bir veri elde edilemedi’

Bir soru üzerine basın açıklaması yaparken öldürülen Diyarbakır eski Baro Başkanı Tahir Elçi soruşturmasının açık yürütüldüğünü, herhangi bir gizlilik kararın olmadığını söyleyen Bozdağ, “Şu ana kadar Elçi ile doğrudan irtibat kurulabilecek, somut bir veri elde edilemediği için gözaltılar var ama tutuklama dosyada yok. Elde bir takım verilerin olması gerekiyor. Onlarla ilgili çalışmalar devam ediyor.” dedi.

Olayın karanlıkta kalmasını isteyenin iddia edildiği gibi devlet olmadığını, ‘terör örgütü’ olduğunu savunan Bozdağ, hükümet olarak gerçeği ortaya çıkarmak için ellerinden geleni çalışmayı yaptıklarını söyledi.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

otoklav

viagra