UA-109322840-1
$ DOLAR → Alış: 8,71 / Satış: 8,75
€ EURO → Alış: 10,36 / Satış: 10,41

Davutoğlu’na ‘açıkla’ çağrısı: 7 Haziran-1 Kasım arası ne oldu?

Davutoğlu’na ‘açıkla’ çağrısı: 7 Haziran-1 Kasım arası ne oldu?
  • 24.08.2019
  • 511 kez okundu

"Terörle mücadele konusunda defterler açılırsa birçok insan insan yüzüne çıkamaz" diyerek 7 Haziran-1 Kasım sürecini hatırlatan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'na yönelik 'açıkla' çağrıları yapıldı. Suruç Aileleri İnisiyatifi, "7 Haziran ile 1 Kasım arası ne oldu? Biz ne için, ne uğruna bu kadar öldük ve yaralandık?" dedi.

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun 7 Haziran-1 Kasım süreciyle ilgili ifadelerine tepki yağıyor. Dün gittiği Sakarya’da “Terörle mücadele konusunda defterler açılırsa birçok insan insan yüzüne çıkamaz. Neden mi? Türkiye Cumhuriyeti tarihi yazıldığı zaman eminim en kritik dönemlerden biri 7 Haziran-1 Kasım arasındaki dönem olarak yazılacaktır” ifadelerini kullanan Davutoğlu’na ‘süreci açıkla’ çağrısı yapıldı.

Suruç Aileleri İnisiyatifi kurumsal Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “‘Defterler açılırsa’ değil katliam siyasetinin defterleri açılmalı, herkes ne biliyorsa söylemelidir. 7 Haziran ile 1 Kasım arası ne oldu? Biz ne için, ne uğruna bu kadar öldük ve yaralandık?” ifadeleri yer aldı.

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu da Davutoğlu’nun videosunu ekleyerek attığı tweette, “Haydi Sayın Davutoğlu, çıkın açıklayın. 7 Haziran 1 Kasım arası neler oldu, hangi suçlar işlendi, açıklayın… Failleri insan yüzüne çıkamasınlar, cezalandırılsınlar… Haydi yapın bu iyiliği bu ülkeye!” dedi.

Mehmet Bekaroğlu@MBekaroglu

Haydi Sayın Davutoğlu, çıkın açıklayın, 7 Haziran 1 Kasım arası neler oldu, hangi suçlar işlendi, açıklayın… Failleri insan yüzüne çıkamasınlar, cezalandırılsınlar… Haydi yapın bu iyiliği bu ülkeye!

Yerleştirilmiş video

3.107

Twitter Reklamları'na ilişkin bilgiler ve gizlilik

1.143 kişi bunun hakkında konuşuyor

 

CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, 7 Haziran-1 Kasım arası yaşanan saldırıları ‘seçim propaganda yöntemi’ olarak nitelendirirken şunları söyledi; “Terör araştırma önergelerimizin reddedildiği, tarihimizin en büyük terör katliamlarının göz göre göre yaşatıldığı, terör ikliminin mimarları uygulayıcıları hala aramızda diyor dönemin Başbakanı Davutoğlu.”

‘TARİHİN YAZMASINI BEKLEMEYİN’

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ ise, “Davutoğlu ne diyor? Anılan dönemde kendisi başbakandı. Ne oldu ise sorumluluğu paylaşıyordu. Ne oldu sayın Davutoğlu? Kim ne yaptı? Neden insan içine çıkamaz? Tarihin yazmasını beklemeyelim. Siz söyleyin” açıklamalarında bulundu. (HABER MERKEZİ)

Prof. Dr. Ümit Özdağ@umitozdag

Davutoğlu ne diyor? Anılan dönemde kendisi başbakandı. Ne oldu ise sorumluluğu paylaşıyordu. Ne oldu sayın Davutoğlu? Kim ne yaptı? Neden insan içine çıkamaz? Tarihin yazmasını beklemeyelim. Siz söyleyin https://twitter.com/UmitKaraca_/status/1165024451647496193 …

ÜMİT KARACA@UmitKaraca_

İtiraf gibi itiraf…
7 Haziran – 1 Kasım arası dönemi hatırlayın hani şehit geldikçe Ak Parti oylarının arttığı dönemi!

Yerleştirilmiş video

3.242

Twitter Reklamları'na ilişkin bilgiler ve gizlilik

1.011 kişi bunun hakkında konuşuyor

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ