$ DOLAR → Alış: 6,73 / Satış: 6,76
€ EURO → Alış: 7,32 / Satış: 7,35

Demirtaş: Şahsımız için hiçbir talebimiz yoktur

Demirtaş: Şahsımız için hiçbir talebimiz yoktur
  • 31.03.2017
  • 657 kez okundu

Demirtaş, açlık grevine dair açıklamasında 'Adli ve siyasi ayrımsız bütün tutuklu ve hükümlüler insani muamele görme hakkına sahiptir' dedi.

Cezaevinde açlık grevine başlayan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, avukatları aracılığıyla ilettiği mesajda, “Şahsımız için hiçbir talebimiz yoktur. Adli ve siyasi ayrımsız bütün tutuklu ve hükümlüler insani muamele görme hakkına sahiptir” dedi.

Cezaevindeki hak ihlallerine karşı HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'ın da aralarında olduğu siyasilerle birlikte açlık grevine başlayan Demirtaş, mesajında “Türkiye cezaevlerinde yaşanan hukuk dışı, gayri insani ve keyfi uygulamalara dikkat çekmek istiyoruz. Bu sorunlardan kaynaklı birçok cezaevinde 40 günü aşkındır devam eden açlık grevleri vardır. Adalet Bakanlığı'nın kendi sorumluluk alanındaki bu ciddi meselelere duyarsız kalmasını kabul etmemiz mümkün değildir” dedi.

Demirtaş, “Bizim milletvekilleri olarak şahsımız için hiçbir talebimiz yoktur. Açlık grevine ve cezaevlerindeki sorunlara dikkat çekmek, Adalet Bakanlığı'nın sorumluluğunu hatırlatmak ve özel olarak da Edirne Cezaevi Müdürü'nün keyfi uygulamalarını protesto etmek için açlık grevi yapıyoruz” ifadelerini kullandı. 

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
sikiş