UA-109322840-1
$ DOLAR → Alış: 8,63 / Satış: 8,66
€ EURO → Alış: 10,12 / Satış: 10,16

Demirtaş’ın kendi röportajını okuması sakıncalı görüldü

Demirtaş’ın kendi röportajını okuması sakıncalı görüldü
  • 18.12.2019
  • 391 kez okundu

Cezaevinde bulunan Selahattin Demirtaş'a, röportajının yayımlandığı Evrensel gazetesi verilmedi. Demirtaş'ın avukatlarından Ramazan Demir, "Demirtaş'ın kendi röportajını okuması sakıncalı görülmüştür" dedi.

Edirne F Tipi Cezaevi’nde bulunan HDP’nin önceki dönem eş genel başkanı Selahattin Demirtaş, röportajının yayınlandığı Evrensel gazetesinin sayısı “devlet karşıtlığını arttırdığı” gerekçesiyle verilmedi.

Demirtaş’ın avukatlarından Ramazan Demir, kararı Twitter hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu. Demir, “Cezaevlerindeki yasakların boyutları her gün daha ileri bir boyuta taşınıyor. Selahattin Demirtaş’ın 9 Aralık’ta Evrensel’de yayınlanan röportajını içeren sayısı, ‘devlet karşıtlığını’ arttırdığı gerekçesiyle kendisine verilmemiş, kendi röportajını okuması sakıncalı görülmüştür” dedi.

“Son bir yıldır cezaevlerinin hiçbirinde Kürt medyasına ait gazete, dergi ve yayınlar mahkumlara verilmiyor” diyen Demir, paylaşımlarından şu ifadelere yer verdi:

“Bir haber Hürriyet’te çıkınca serbest, Yeni Yaşam’da çıkınca yasaklama gerekçesi olabiliyor. Bütün cezaevi idarelerinin yasaklama gerekçeleri neredeyse birebir aynı keyfiyette. Bu gerekçeler AYM tarafından Recep Bekik kararı ile yapısal sorun olarak kabul edildi. Yalnızca iktidara yakın TV kanallarına erişim izni verilen cezaevlerinde artık sadece iktidara yakın gazetelere izin veriliyor. Farklı ve muhalif hiçbir ses ve haber artık cezaevlerine giremiyor.”  / DUVAR

Ramazan Demir@ramazandmr

Cezaevlerindeki yasakların boyutları her gün daha ileri bir boyuta taşınıyor.Selahattin Demirtaş’ın 9 Aralık’ta Evrensel’de yayınlanan ropörtajını içeren sayısı, ‘devlet karşıtlığını’ arttırdığı gerekçesiyle kendisine verilmemiş, kendi röportajını okuması sakıncalı görülmüştür.

308

Twitter Reklamları'na ilişkin bilgiler ve gizlilik

166 kişi bunun hakkında konuşuyor

 

Ramazan Demir@ramazandmr

 · 

@ramazandmr adlı kullanıcıya yanıt olarak

Son bir yıldır cezaevlerinin hiçbirinde Kürt medyasına ait gazete,dergi ve yayınlar mahkumlara verilmiyor.Bir haber Hürriyet’te çıkınca serbest,Yeni Yaşam’da çıkınca yasaklama gerekçesi olabiliyor.Bütün cezaevi idarelerinin yasaklama gerekçeleri neredeyse birebir aynı keyfiyette.

Ramazan Demir@ramazandmr

Bu gerekçeler AYM tarafından Recep Bekik kararı ile yapısal sorun olarak kabul edildi.Yalnızca iktidara yakın TV kanallarına erişim izni verilen cezaevlerinde artık sadece iktidara yakın gazetelere izin veriliyor.Farklı ve muhalif hiçbir ses ve haber artık cezaevlerine giremiyor.

73

Twitter Reklamları'na ilişkin bilgiler ve gizlilik

35 kişi bunun hakkında konuşuyor

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ