UA-109322840-1
$ DOLAR → Alış: 7,80 / Satış: 7,83
€ EURO → Alış: 9,23 / Satış: 9,27

Diyarbakır ve Urfa’da 9 avukat gözaltına alındı

Diyarbakır ve Urfa’da 9 avukat gözaltına alındı
  • 12.03.2020
  • 237 kez okundu

Urfa’da yedi, Diyarbakır’da iki avukat ev ve işyerlerine yapılan baskınlarla gözaltına alındı. Diyarbakır Baro Başkanı Avukat Cihan Aydın, soruşturmanın, avukatların cezaevlerinde müvekkilleriyle yaptığı görüşmelerle ilgili başlattığını söyledi.

Urfa Cumhuriyet Savcılığı tarafından başlatılan bir soruşturma kapsamında Urfa’da yedi, Diyarbakır’da iki avukat baskınlar yapılarak gözaltına alındı.

Soruşturmada Diyarbakır Barosu’na kayıtlı dört avukat hakkında gözaltı kararı verildiği öğrenildi. Avukatların ev ve iş yerlerine bugün sabah saatlerinde baskın düzenlendi. Evde bulunan iki avukat ev ve iş yerlerinde yapılan aramaların ardından gözaltına alındı.
Avukatların bürolarındaki aramalara katıldıklarını belirten Diyarbakır Baro Başkanı Avukat Cihan Aydın, soruşturmanın, avukatların cezaevlerinde müvekkilleriyle yaptığı görüşmelerle ilgili başlattığını söyledi. Aydın, “Avukatların gözaltına alınmasına neden olan gerekçelerle ilgili detaylı bilgilere ulaştığımızda açıklama yapacağız” dedi.

DOSYADA ‘GİZLİLİK’ VAR

Urfa Baro Başkanı Abdullah Öncel ise Urfa’da 7 avukatın gözaltına alındığını söyledi. Öncel, “Urfa merkezde üç, Siverek’te üç ve Suruç’ta bir arkadaşımız gözaltına alındı. Evlerinde yapılan aramalar bitti ancak bürolarındaki aramalar halen devam ediyor” dedi.
Öncel, dosyada gizlilik kararı olduğu için yeterli bilgilere sahip olmadıklarını ancak soruşturmanın genişletilebileceğine dikkat çekti. (DUVAR)

Cihan Aydın@CihnAydin

Sabah kapıyı sütçü çalmadığı gibi sabahın köründe dostlarınız da aramıyor.Urfa savcılığının talimatıyla dört meslektaşımız hakkında gözaltı kararı var. Sabahın köründe ev ve büroları arandı; dava dosyalarına el konuldu, iki meslektaşımız gözaltına alındı. Zulüm devam ediyor.

Resmi Twitter'da görüntüleResmi Twitter'da görüntüle
201 kişi bunun hakkında konuşuyor

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ