UA-109322840-1
$ DOLAR → Alış: 8,49 / Satış: 8,53
€ EURO → Alış: 10,08 / Satış: 10,12

Diyarbakır’da sokağa maskesiz çıkmak yasaklandı

Diyarbakır’da sokağa maskesiz çıkmak yasaklandı
  • 08.06.2020
  • 334 kez okundu

Korona virüsü nedeniyle maskesiz olarak sokağa çıkmak yasaklandı. Toplu ulaşım araçlarında da maske zorunlu olacak ve ayakta yolcu taşınmayacak.

Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, korona virüsü (Covid-19) salgını nedeniyle kentte maske takmadan sokağa çıkmanın yasaklandığını duyurdu.

Twitter hesabından açıklama yapan Hasan Basri Güzeloğlu, “Diyarbakır genelinde Maske Kullanımı ve Mesafe konusunda istediğimiz bir düzeye gelemedik. Bu nedenle Toplum Sağlığımızı korumak için İl Hıfzıssıhha Kurulunca 10.06.2020 tarihinden itibaren il genelinde sokağa maskesiz çıkma ve dolaşma yasaklanmıştır” ifadelerini kullandı.

Toplu taşıma araçlarına ayakta yolcu alınmayacağını ve maske kullanımının zorunlu olduğu belirten Güzeloğlu, şöyle devam etti:

“İl Hıfzıssıhha Kurulumuz; toplu taşım araçlarının tümünün yoğun bir şekilde denetlenmesi, hiçbir şekilde ayakta yolcu ve maskesiz yolcu taşımaya izin verilmemesi, aksine davranışlarda bulunanlar hakkında trafikten men ve cezai işlem yapılmasını kararlaştırmıştır.” / DUVAR

Hasan Basri Güzeloğlu

@Hasan_Guzeloglu

Değerli Hemşehrilerim,

Diyarbakır genelinde Maske Kullanımı ve Mesafe konusunda istediğimiz bir düzeye gelemedik.

Bu nedenle Toplum Sağlığımızı korumak için İl Hıfzıssıhha Kurulunca 10.06.2020 tarihinden itibaren il genelinde sokağa maskesiz çıkma ve dolaşma yasaklanmıştır.

Resmi Twitter'da görüntüle
511 kişi bunun hakkında konuşuyor

Hasan Basri Güzeloğlu

@Hasan_Guzeloglu

İl Hıfzıssıhha Kurulumuz ;

Toplu taşım araçlarının tümünün yoğun bir şekilde denetlenmesi,hiçbir şekilde ayakta yolcu ve maskesiz yolcu taşımaya izin verilmemesi,

Aksine davranışlarda bulunanlar hakkında trafikten men ve cezai işlem yapılmasını kararlaştırmıştır.

249 kişi bunun hakkında konuşuyor

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ