UA-109322840-1
$ DOLAR → Alış: 8,30 / Satış: 8,34
€ EURO → Alış: 9,69 / Satış: 9,73

HDP Hakkari Milletvekili Güven Şemdinli’de

HDP Hakkari Milletvekili Güven Şemdinli’de
  • 05.03.2020
  • 286 kez okundu

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Hakkari Milletvekilleri Leyla Güven, Sait Dede ve beraberindeki heyetle Şemdinli ilçesine gelerek, ilçe esnafını ziyaret etti.

HDP Hakkari Milletvekilleri Leyla güven, Sait Dede ve beraberindeki heyetle bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Şemdinli ilçesine geldi. Bermeş çeşmesinde partililerce karşılanan HDP Hakkari Milletvekili Güven, Dede ve beraberindekiler daha sonra HDP Şemdinli İlçe bürosuna geçerek, ilçe yönetimi ve partililerle bir araya geldi.

Burada açıklamalarda bulunan HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven, Hakkari Milletveklili seçildiği günden beri ilk defa Şemdinli’ye geldiğini  dile getirerek, Diyarbakır hapishanesinde bir şekilde herkesten vedalaştığını, barış için bedenini açlığa yatırarak uzun bir süre açlık grevine girdiğini söyledi. Güven “ bu topraklarda yaşayan halklar için barış için Sayın Abdullah Öcalan’ın üzerindeki tecridin kalkması ve serbest kalması için ben bir adım attım. Sonucu ne olursa olsun süresiz açlık grevine girdim. Zulümlere karşı boyun eğmedik eğmeyeceğiz. Selahattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ, Sebahat Tuncel, Abdullah Zeydan, Selma Irmak ve Gülten Kışanak arkadaşlarımızı göz önüne getirin bunlar ne  yaptı. Suçları neydi, hırsızlık, saygısızlık ve ahlaksızlık etmiş olsalardı şuan dışarda olacaklardı. Ama sırf biz Kürdüz dedikleri için bugün cezaevindeler” dedi.

Konuşmaların ardından heyet ilçe esnafını gezerek 8 Mart Dünya Kadınlar günü vesilesiyle çiçek dağıttı.

HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven ve Sait Dede’nin ziyaretine, HDP Yüksekova  ilçe Başkanı ve yönetimi, Barış Anneleri, HDP Şemdinli ilçe başkanı ve yönetiminin yanı sıra partililer de eşlik etti.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ