UA-109322840-1
$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

Eczacılar: Fiyat artışlarının sorumlusu biz değiliz

Eczacılar: Fiyat artışlarının sorumlusu biz değiliz
  • 14.03.2020
  • 206 kez okundu

Eczacılardan ilaçta fiyat artışları ile ilgili açıklama: Yaşanan fiyat artışları ile ilgili eczacılarımızın hedef gösterildiğine şahit olmaktayız. Fiyat artışının sorumlusu asla eczacı değildir.

İstanbul Eczacılar Odası, korona virüsü vakaları sonrası maske ve dezenfektan malzemelerinin fiyatlarında yaşanan artışa dair yaptığı açıklamada fiyat artışlarından eczacıların sorumlu olmadığını belirtti.

İstanbul Eczacılar Odası’nın açıklamasında dünyadaki korona virüsü vakaları devam ederken Türkiye’de maske, dezenfektan gibi ürünlerde yaklaşık 2 aydır temin sıkıntısı yaşandığı belirtildi. Ülkemizde korona virüsü vakası görüldüğünün açıklanması sonrası bu sıkıntının had safhaya ulaştığı belirtilen açıklamada, “Maalesef daha önce piyasada hiç var olmayan, güvenilirliği meçhul olan merdiven altı ürünleri satmaya çalışan satıcılar da bu esnada türemiştir. Tüm eczacılarımız, bir yandan oluşan aşırı talep karşısında hasta sağlığı açısından sorun teşkil etmeyecek güvenilir malzemeleri sunabilmek için olağanüstü çaba sarf ederken, bir yandan da ürün temininde aşırı bir fiyat artışı ile boğuşmak zorunda kalmaktadır” denildi.

‘ECZACILARI SORUMLU TUTAN HABERLER ASILSIZ’

Eczacılar Odası, fiyat artışlarına sebep olan bu krizi fırsata çevirmeye çalışan ve merdiven altı ürünlerle halk sağlığını tehlikeye atan asıl sorumluların tespit edilmesi, haklarında gereğinin yapılması çağrısında bulundu ve şunları vurguladı: “Ancak bazı medya organlarında, yaşanan fiyat artışları ile ilgili eczacılarımızın hedef gösterildiğine üzülerek şahit olmaktayız. Tüm halkımız bilmelidir ki yaşanan fiyat artışının sorumlusu asla eczacı değildir. Kendileri de risk altında olmalarına rağmen ettikleri yemin gereği 7 gün 24 saat hizmet veren eczacılarımıza yöneltilen bu suçlamaların gerçeklik payı yoktur. Bu tip asılsız haberler için hukuki yollara başvurulacaktır.” / DUVAR

 

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ