UA-109322840-1
$ DOLAR → Alış: 8,43 / Satış: 8,47
€ EURO → Alış: 9,93 / Satış: 9,97

Erdoğan: Vesayetçi yapı afete dayanıklı yapıyı ihmal etti

Erdoğan: Vesayetçi yapı afete dayanıklı yapıyı ihmal etti
  • 31.10.2020
  • 738 kez okundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir depreminde yıkılan binalar için, “Vesayetçi zihniyetin en çok ihmal etiği alanlardan biri de afetlere dayanıklı yapı inşasıdır” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Van Atatürk Şehir Stadyumu’nda düzenlenen 7. Olağan İl Kongresi’ne katıldı.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

İZMİRLİ KARDEŞLERİMİZİN İMDADINA KOŞTUK: Vesayetçi zihniyetin en çok ihmal etiği alanlardan biri de afetlere dayanıklı yapı inşasıdır. İzmir’deki depremde evleri yıkılan vatandaşlarımıza inşallah en kısa sürede yenilerini yapıp teslim edeceğiz. Deprem anından itibaren bakan, milletvekili, tüm kurumlarımız, Kızılayımız, AFAD’ımız, hep birlikte İzmirli kardeşlerimizin imdadına koştuk.

ŞAHSIMA EDİLEN HAKARET VATANDAŞLARIMIZI HEDEF ALIYOR: Son dönemde Fransa başta olmak üzere kimi ülkelerde yükselen Macron düşmanlığı Avrupa’nın çarpık düşüncelerinin devam ettiğini göstermektedir. Dini fanatizmle İslam’a ve Müslümanlar’a ırkçı saiklerle nefret besleyenler artık bunu gizleme gereği dahi duymuyor. Peygamber efendimize edilen her hakaret tüm Müslümanları hedef almaktadır. Şahsıma edilen her hakaret tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını hedef almaktadır. Bize edilen hakaret ülkemize yaptığımız hizmetlerden kaynaklanıyor. Kısır politik çıkarlar uğruna, ülkelerinin ve tüm dünyanın huzurunu kaçıranlar bunun hesabını elbette verecektir. Bunu da inancımızın ve kültürümüzün özünde var olan vakarla yapacak ve asla provokasyonlara itibar etmeyeceğiz.

EKONOMİMİZİ AYAKTA TUTUYORUZ: Bölgemizde ve dünyada yaşanan her mesele doğrudan ülkemizi ilgilendiriyor. Türkiye’nin Libya’da ve Karabağ’da aktif bir rol oynamasının sebebi hem kendi haklarını savunmak hem de zor zamanda dostlarının yanında yer aldığını göstermektir. Tüm bunları yaparken, ülkemizde vatandaşların dertlerini ve beklentilerini ihmal etmiyoruz. Ekonomimizi maruz kaldığımız saldırılara karşı ayakta tutuyoruz. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızı yalnız bırakmamak için 40 milyar liralık destek sağladık.

YENİ EKONOMİK KURTULUŞ SAVAŞI VERİYORUZ: Böyle dönemler doğru stratejiler ve cesur kararlarla çok büyük atılımların fırsatıdır. Ülkemizi kuşatmaya kalktılar. İstikbalimizi canımız pahasına savunarak karşılık verdik. Ekonomimizi kuşatmaya çalışanlara cevabı da yeni bir ekonomik kurtuluş savaşıyla veriyoruz. Ekonomi de en az siyasi özgürlüğümüzü sağlamak kadar önemli adımlar atıyoruz. Yıllarca bu ülkeyi faiz, kur, enflasyon üçgenine sıkıştırarak sömürenlerin oyunlarını birer birer bozuyoruz. Artık yolun sonuna geldiklerini görenlerin tüm güçleriyle saldırmalarının sebebi budur. Ekonomideki büyük yapısal değişim, en az kapitülasyonların kaldırılması kadar tarihi bir öneme sahiptir. 2023’te tüm diğer alanlar gibi ekonomide de bambaşka bir Türkiye’yi ortaya koyacağız. Bunun için milletimizden biraz daha sabır, biraz daha metanet ve gayret bekliyorum. / DUVAR

 

 

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ