UA-109322840-1
$ DOLAR → Alış: 8,50 / Satış: 8,54
€ EURO → Alış: 10,04 / Satış: 10,08

Erdoğan’dan 5 CHP’li için suç duyurusu

Erdoğan’dan 5 CHP’li için suç duyurusu
  • 27.05.2020
  • 273 kez okundu

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın avukatı Ahmet Özel, İzmir’deki 5 CHP’li hakkında Cumhurbaşkanına hakaret iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın avukatı Ahmet Özel, CHP Gençlik Örgütleri İzmir İl Sekreteri ve Karabağlar Belediye Meclis Üyesi Dila Koyurga, İzmir İl Başkanı Yardımcısı Yasin Ergül, CHP’li Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, CHP Karabağlar Gençlik Kolları Eski Başkanı ve İl Yönetim Kurulu Üyesi Volkan Gürboğa ve CHP İzmir İl Teşkilatı üyesi Caner Gül hakkında hakaret’ gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

1996 doğumlu olan Dila Koyurga’nın suç duyurusunda sözü edilen paylaşımları sırasında 17 yaşında olduğuna dikkat çeken Zeynep Altıok Akatlı, “Troller şimdi de genç bir meclis üyemizin 2013’te (17 yaşında) attığı tweetleri paylaşıp hedef gösteriyorlar. 2013 öncesi Rte’ye yönelik hakaret ve küfür arıyorsanız, Bahçeli ve Soylu’nun konuşmalarına bakın. Bol miktarda bulursunuz.!” diye tepki gösterdi.

zeynep altıok akatlı

@zeynabelle

Troller şimdi de genç bir meclis üyemizin 2013’te (17 yaşında) attığı tweetleri paylaşıp hedef gösteriyorlar.
2013 öncesi Rte’ye yönelik hakaret ve küfür arıyorsanız, Bahçeli ve Soylu’nun konuşmalarına bakın. Bol miktarda bulursunuz.!

332 kişi bunun hakkında konuşuyor

Suç duyurusunda şöyle denildi:

“Şüpheli, Twitter isimli sosyal paylaşım sitesi üzerinden yazmış olduğu yorumlar ile Müvekkilin kişilik haklarına saldırı kastıyla şeref, haysiyet ve onuruna yönelik alaycı ifadelerle ağır hakaret ve saldırıda bulunmuştur.

Şüphelinin küfür ve hakaret içeren iddia ve ithamları açıkça suç teşkil etmekte, Anayasa, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi ve mahkeme kararları ile koruma altına alınmış olan kişilik haklarını alenen ihlal etmektedir. Bu sebeple yukarıdaki linklerde yer alan şikâyete konu paylaşımlar ifade özgürlüğü kapsamına giremez.

“Şüphelinin Müvekkilimi toplum nezdinde küçük düşürmek ve hakaret etmek kastıyla gerçekleştirdiği eylemi nedeniyle Müvekkilin şahsına yönelik yapılan saldırının önlenmesi ve suçu sabit olan şüphelinin cezalandırılması maksadıyla tarafımızca Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurma zarureti doğmuştur.” / DUVAR

 

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ