UA-109322840-1
$ DOLAR → Alış: 13,49 / Satış: 13,54
€ EURO → Alış: 15,23 / Satış: 15,29

‘Gül’ün danışmanlığından istifa ettim’ diyen Aydın’a Gül’den yalanlama

‘Gül’ün danışmanlığından istifa ettim’ diyen Aydın’a Gül’den yalanlama
  • 12.06.2021
  • 234 kez okundu

Raşit Aydın eski cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün danışmanlığından istifa ettiğini açıkladı. Gül’ün ofisinden, “Raşit Aydın’ın herhangi bir görevi olmamıştır” açıklaması geldi.

Raşit Aydın, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün danışmanlığından istifa ettiğini duyurdu, Gül’ün ofisinden ‘görevi yoktu’ açıklaması geldi.

Raşit Aydın, sosyal medya platformu Twitter hesabından paylaştığı açıklamada, Abdullah Gül ve beraber hareket ettiği DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’a yönelik eleştirilerde bulundu. Aydın, “Özellikle 15 Temmuz sonrası, FETÖ ve işbirlikçilerinin Türkiye’ye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik saldırılarının siyasi partiler iltisaklığıyla olduğunu müşahade ettim” dedi.

Milli Görüş geleneğinden gelen ve sırasıyla Refah, Fazilet ve AKP’de görevler yapan Aydın, “Aramızdaki görüş ayrılıkları, kendilerinin önderlik ettiği yeni siyasi oluşum sürecinde arttı. Özellikle 15 Temmuz sonrası FETÖ ve işbirlikçilerinin Türkiye’ye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik saldırılarının siyasi partiler iltisaklıyla olduğunu müşahade ettim. Bu çirkinlikler ve hukuksuzluklara da her seferinde karşı çıktım” dedi. Gül ve Babacan’ın Boğaziçi eylemlerine destek verdiğini öne süren Aydın, HDP’ye kapatma davasına ilişkin kullanılan siyasi dilin ise “bardağı taşıran son damla” olduğunu söyledi.

‘RAŞİT AYDIN’IN OFİSİMİZDE BİR GÖREVİ OLMAMIŞTIR’

Aydın’ın istifa metnini yayınlamasının ardından 11. Cumhurbaşkanlığı Ofisi resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada ise Aydın’ın herhangi bir görevde bulunmadığı belirtilerek, “Sayın 11. Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül’ün, eski koruma müdürü Osman Çangal vesilesiyle tanıdığı Raşit Aydın’ın ofisimizde herhangi bir görevi olmamıştır” denildi.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ