UA-109322840-1
$ DOLAR → Alış: 13,67 / Satış: 13,73
€ EURO → Alış: 15,44 / Satış: 15,51

Hakkari’deki Meslek Odaları: Esendere Sınır Kapısının açılmasını istiyoruz

Hakkari’deki Meslek Odaları: Esendere Sınır Kapısının açılmasını istiyoruz
  • 07.04.2021
  • 1.046 kez okundu

Hakkari ve Yüksekova’da faaliyet gösteren Meslek Odaları, Esendere Sınır Kapısını ziyaret ederek sınır kapısının açılması çağrısında bulundular.

Hakkari ve Yüksekova’da faaliyet gösteren Meslek Odaları Temsilcileri, Esendere Belediye Başkanı Dırbaz Büyüksu ve Esendere Gümrük Sınır Kapısı Müdürlüğünü ziyaret ederek sınır kapısı ile ilgili bilgi alışverişinde bulundu.

Ziyaretin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Hakkari Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı MuarremTekin, “Bir yıl önce kapatılan ve hala kapalı olan Esendere sınır kapısının açılması yönünde çağrıda bulunmak için buradayız. Bölgenin can damarı olan bir sınır kapısı ve bu sınır kapısı bir yıla aşkındır kapalı. İran’dan ve Türkiye’den her gün onlarca uçaklar inip kalıyor. Koronavirüs salgını havadan bulaşmıyor mu? Neden hava yolları açıkken karayolları burada kapalı kalıyor? Bizler meslek odaları olarak kapıların biran önce açılmasını istiyoruz. Geçenlerde yine Çukurca Üzümlü sınır kapımızı ziyaret etmiştik. Orada bazı temaslarda bulunmuştuk. Yine önümüzdeki günlerde. Derecik Umurlu sınır kapımızı ziyaret edeceğiz. Bütün bu sıkıntılarımızı raporlayıp ilgili birimlere, ticaret bakanlığına sunacağız. Esendere Sınır Kapısında serbest bir pazar alanının açılması konusunda bazı girişimlerimiz olacak” dedi.

 

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ