UA-109322840-1
$ DOLAR → Alış: 8,49 / Satış: 8,53
€ EURO → Alış: 10,08 / Satış: 10,12

Hatip Dicle: Biz gerekli uyarılarımızı yaptık

Hatip Dicle: Biz gerekli uyarılarımızı yaptık
  • 22.05.2016
  • 1.288 kez okundu

Siirt’te konuşan DTK Eşbaşkanı Hatip Dicle, geçmişte kendisinin dokunulmazlığının da kaldırıldığını hatırlatarak,”Ben 25 yıla yakın zindanda kaldım ama halen aranızdayım. Geçmiş hataları tekrarlayanlar aptallık ediyor” dedi ve “Biz gerekli uyarılarımızı yaptık. Artık bizden gerekli bir söz beklemesinler” diye konuştu.

Halkların Demokratik Partisi (HDP), Demokratik Bölgeler Partisi (DBP), Demokratik Toplum Kongresi (DTK) ve Halkların Demokratik Kongresi’nin (HDK) “Darbeye karşı demokratik halk buluşması” Siirt’te gerçekleştirildi.

Polis müdahalesinin de yaşandığı Siirt merkezdeki buluşmadan sonra Kurtalan’da gerçekleştirilen buluşmada halka hitap eden DTK Eşbaşkanı Hatip Dicle, dokunulmazlıklara dair açıklamalarda bulundu.

22 yıl önce kendi dokunulmazlığının da kaldırıldığını anımsatan Dicle, “Meclis kapısından zindanlara attılar. Ben 25 yıla yakın zindanda kaldım ama halen aranızdayım. Geçmiş hataları tekrarlayanlar aptallık ediyor” şeklinde konuştu.

Kürt halkının sabrının zorlandığını kaydeden Dicle, şöyle devam etti:

“Yol yakınken bu savaş ve diktatörlük politikasından vazgeçmelidir. Partimizin değerini bilmeliler. Şunu bilmeliler; biz gerekli uyarılarımızı yaptık. Artık bizden gerekli bir söz beklemesinler. Sonuna kadar kurumlarımızla direneceğiz. Gerekirse mahkeme gerekirse zindan ama asla buyun eğmeyeceğiz.”

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ