UA-109322840-1
$ DOLAR → Alış: 13,33 / Satış: 13,38
€ EURO → Alış: 15,09 / Satış: 15,15

HDP: ‘Kötülük odaklarına karşı Dink Vakfı’nın yanındayız’

HDP: ‘Kötülük odaklarına karşı Dink Vakfı’nın yanındayız’
  • 30.05.2020
  • 324 kez okundu

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Hrant Dink Vakfı ve Rakel Dink’e yönelik tehditler üzerine bir destek mesajı yayınladı. Sancar, “Nefret söylemini yayan, ırkçılığı normalleştiren zihniyetin besleyip cesaretlendirdiği bu kötülük odaklarına karşı Hrant Dink Vakfı’nın yanındayız” ifadelerini kullandı.

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Hrant Dink Vakfı ve Rakel Dink’e yönelik tehditler üzerine bir açıklama yaptı. Sancar açıklamasında, “Sevgili Hrant’ı 13 yıl önce katledenler, şimdi de Hrant Dink Vakfı’na ölüm tehditleri gönderiyor! Nefret söylemini yayan, ırkçılığı normalleştiren zihniyetin besleyip cesaretlendirdiği bu kötülük odaklarına karşı Hrant Dink Vakfı’nın yanındayız” ifadelerini kullandı.

Hrant Dink Vakfı, kendilerine e-posta yoluyla gelen mesajda “Bir gece ansızın gelebiliriz” denilerek merhum Hrant Dink’in eşi Rakel Dink ve avukatların tehdit edildiğini duyurmuştu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Hrant Dink Vakfı’na yönelik tehdit içeren e-posta ile ilgili resen soruşturma başlatıldığını açıklamıştı.

Mithat Sancar

@mithatsancarr

Sevgili Hrant’ı 13 yıl önce katledenler, şimdi de Hrant Dink Vakfı’na ölüm tehditleri gönderiyor! Nefret söylemini yayan, ırkçılığı normalleştiren zihniyetin besleyip cesaretlendirdiği bu kötülük odaklarına karşı Hrant Dink Vakfı’nın yanındayız.

386 kişi bunun hakkında konuşuyor

HDP Siirt milletvekili ve Grup Başkan Vekili Meral Danış Beştaş da Twitter’dan yaptığı paylaşımda “Yalnız değilsiniz, hep birlikteyiz,” ifadelerini kullandı. / DUVAR

Meral Danış Beştaş

@meraldanis

Yalnız değilsiniz, hep birlikteyiz. https://twitter.com/norzartonk/status/1266403418270322690 

Nor Zartonk@NorZartonk

Hrant Dink Vakfına yönelik yazılı ölüm tehditlerinde bulunulduğunu öğrenmiş bulunmaktayız.

Bir süredir Ermenilere ve farklı halklardan kişilere ve kurumlarına yönelen saldırılar artmaktadır.

Resmi Twitter'da görüntüle

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ